Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Урок мужності та патріотизму: військові, доброволець та міський голова спілкувалися із старшокласниками

11.10.2021
Урок мужності та патріотизму: військові, доброволець  та  міський голова  спілкувалися  із старшокласниками

Андрій Опанащук та Євгеній Ракицький, одинадцятикласники СЗОШ №12 ім. С.Ковальчука, вже визначилися: хочуть стати військовими. Андрій обрав профіль військового пілота,  Євгеній -  охорони та захисту державного кордону. Хлопці певні: обороняти рідну землю – основний обов’язок чоловіків. А  під час сьогоднішнього відкритого уроку «Захист України» продемонстрували свою налаштованість.

Андрій розібрав автомат Калашникова за 10 секунд, зібрав – за 29. Євгеній   упорався зі  зброю за 8  та 22 секунди.  Та особисті рекорди учнів ще вищі. Старшокласники кажуть: приємно вражені, як вправно зі зброєю  справився і  міський голова Сергій Сухомлин. А спілкування із бійцями 95-тої бригади додало їм ще більшої мотивації стати військовослужбовцями.

«Я чудово пам’ятаю ті часи:  поїхали з друзями в зону АТО, повезли в 95-ту бригаду допомогу. Вони тоді стояли в Добропіллі. Ми побачили як живуть наші захисники, що їм необхідно. Кинули клич  —  і вже з наступного тижня Житомир щовихідних відправляв допомогу на фронт! Ідея об’єднала житомирян», -   розповідає дітям Сергій Сухомлин.

Такі уроки мужності та патріотизму, як і весь предмет «Захист України»,  має надважливе значення, каже Михайло Сліпченко. Сьогодні він  -  вчитель предметів  «Захист України» та історії,  а вчора -  боєць  батальйону «Айдар».

 «Випускники шкіл  мають  бути готовими у будь-який момент захищати себе, родину і державу, вміти користуватися автоматом, надати першу домедичну допомогу на полі бою. На це і спрямоване  патріотичне та фізичне виховання,  тактична, вогнева  та медична підготовка дітей … У Євгенія воював дядько, у Богдана Сійка – батько. 95-та бригада та добровольчі батальйони –  це приклади  для нашої молоді», – каже вчитель.   

Одинадцятикласники змагалися сьогодні у фізичній підготовці,  у збиранні та розбиранні автомата Калашникова, продемонстрували надання домедичної підготовки, знання у поводженні з радіаційною, хімічною та біологічною  зброєю.

Роман Балаба та Віктор Мельничук, бійці 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, вражені патріотичним налаштуванням молоді. «Такі уроки дітям необхідні, як і правдива історія країни. Підростаюче покоління має  знати справжні події боротьби за незалежність. А прагнення самих дітей  говорить, що робота з  учнями здійснюється у потрібному руслі…», - кажуть  захисники.

Андрій Опанащук – президент школи,  він вже  серйозно готується до вступу Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Каже, фізична та навчальна підготовка нелегка: займається спортом, вчиться з репетиторами. Євгеній Ракицький - міністр оборони в навчальному закладі. Він вступатиме до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Прикладом для хлопця є його дядько  Ярослав Ашихін.  «Мій дядько - прикордонник, раніше був на захисті кордону. Зараз запускає розвідувальні безпілотними. Він один із найперших у військовій частині поїхав воювати.   Був у Станиці Луганській, біля  Пісків.  Також він був у шпиталі, бо отримав контузію….».

14 жовтня  діти обов’язково  прийдуть на майдан Соборний, на відкриття пам’ятника «Захисникам України у війні з російським агресором», бо надзвичайно цінують вклад тих, хто віддав за незалежність життя.