Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомир наближається до червоного рівня епіднебезпеки

19.10.2021
Житомир наближається до червоного рівня епіднебезпеки

За всіма показниками Житомир рухається до «червоної» зони. Про це йшлося  сьогодні, 19 жовтня, на розширеній міській комісії з ТЕБ і НС, де представники бізнесу та комунальних підприємств обговорили з керівництвом міста роботу  в умовах «червоної» зони.

«У червоному рівні  епіднебезпеки  працюватимуть садочки, початкова ланка  школи та за наявності 100 % вакцинації педпрацівників,  школи.  Робота представників бізнесу залежатиме від них: всі мають бути вакцинованими. Нова хвиля ковіду, кажуть лікарі,  набагато складніша, ніж минула.  Кисню потребує більше людей,  раптово наступає важка стадія перебігу хвороби.  Для зручності ми готові їхати  на місця  і  вакцинувати  працівників. Життя людей – найдорожче. Маємо бути свідомими», -   наголошує міський голова Сергій  Сухомлин.

«В стаціонарі Лікарні  №1 – 179 пацієнтів; Лікарні №2 – 208 пацієнти; 24 дитини перебуває у Житомирській обласна дитяча клінічної лікарні.  Всього у Житомирі з початку пандемії  захворіло   25 038 осіб. одужало –  21 639 особи,  померло –  610 особи (3 за добу)», - йшлося під час засідання.

Як тільки у  Житомирі  розпочне діяти  червоний рівень епідемічної небезпеки,  буде посилено  контроль  за дотриманням протиепідемічних заходів.

 ЩО ЗМІНИТЬСЯ:
робота непродовольчих і продовольчих ринків, а також торговельних центрів дозволяється  виключно за наступних умов:

 • з розрахунку 1 людина на 10 м2, не більше 50% заповненості торгової площі з дотриманням соціальної дистанції не менше 2-х метрів;
 • лише за наявності сертифікатів про вакцинацію або негативних ПЛР- тестів, зроблених не пізніше ніж за 72 години (чинний на момент виходу на роботу), для 100% працівників ринку та суб’єктів підприємницької діяльності, що здійснюють діяльність в межах ринку;
 • допуск відвідувачів та перебування на ринку здійснювати лише у респіраторі або захисній масці;
 • керівники ринків повинні забезпечити контрольований вхід та вихід на ринок, а також несуть відповідальність за дотриманням маскового режиму, кількості відвідувачів та вакцинації працівників.

Роботу закладів громадського харчування в межах територіальної громади буде визначено з 06:00 до 23.00.

Дозволяється:

- робота закладів торгівлі - продовольчих та непродовольчих магазинів, супермаркетів, гіпермаркетів виключно за наступних умов:

 • з розрахунку 1 людина на 10 м2, не більше 50% заповненості торгової площі з дотриманням соціальної дистанції не менше 2-х метрів;
 • лише за  наявності сертифікатів про вакцинацію або негативних  ПЛР- тестів, зроблених не пізніше ніж за 72 години (чинний на момент виходу на роботу), для 100% працівників закладу торгівлі;
 • допуск відвідувачів та перебування в закладі торгівлі здійснювати лише у респіраторі, або захисній масці;
 • керівники закладів несуть відповідальність за дотримання маскового режиму, кількості відвідувачів та вакцинації працівників.

- робота закладів сфери послуг (перукарні та салони краси) виключно за наступних умов:

 • з розрахунку 1 людина на 10 м2, не більше 50% заповненості торгової площі з дотриманням соціальної дистанції не менше 2-х метрів;
 • лише за наявності сертифікатів про вакцинацію  або негативних ПЛР- тестів, зроблених не пізніше ніж за 72 години (чинний на момент виходу на роботу), для 100% працівників закладу;
 • допуск відвідувачів та перебування в закладі здійснювати лише у респіраторі або захисній масці;
 • керівники закладів несуть відповідальність за дотриманням маскового режиму, кількості відвідувачів та вакцинації працівників.

- робота закладів розміщення (готелів та хостелів) виключно за наявності сертифікатів про вакцинацію або негативних ПЛР-тестів, зроблених не пізніше ніж за 72 години (чинний на момент виходу на роботу), для 100% працівників закладу.

Обмеження не будуть застосовуватися у разі наявності у всього персоналу та всіх відвідувачів закладів чи заходів, крім осіб до 18 років, зелених COVID-сертифікатів.

В “червоній” зоні дозволяється робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів.