Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Як уникнути нещасних випадків при користуванні газом, роз’яснили головам ОСББ

15.07.2021
Як уникнути нещасних випадків при користуванні газом, роз’яснили головам ОСББ
Для запобігання нещасних випадків, пов’язаних з порушеннями правил експлуатації газового обладнання,  у міській раді пройшов семінар, де головам ОСББ  роз’яснили, як правильно експлуатувати газове обладнання. Привід для зібрання  - нещасні випадки, пов’язані з використанням газу у побуті.
 
«Голови ОСББ – звичайні мешканці, які  мають постійно вчитися.  Аби допомогти їм управляти будинками,  і організовуються такі семінари», - зазначає Артем Ражев, начальник управління муніципального розвитку.
 
«Незнання елементарних правил безпечного користування газом та неналежний технічний стан газових приладів і димовентканалів  призводять до отруєнь чадним газом, вибухів і пожеж», - кажуть управління Держпраці у Житомирській області. Нагляд за роботою газових приладів та за станом газового обладнання має бути постійним з боку голів ОСББ та відповідних служб.
 
«Слідкувати за станом димових каналів необхідно також для того, щоб запобігти їх руйнуванню. Причиною цього руйнування можуть стати  низькі температури вихідних  газів, які утворюються на поверхні каналу , відбувається руйнування цегли. Це часто спостерігається при використанні нових котлів та колонок,  які мають високий ККД»,  - говорить заступник міського голови Сергій Кондратюк.
 
Щоб уникнути нещасних випадків та аварійних ситуацій при користуванні блакитним паливом, дотримуйтесь наступних правил безпеки:
  • Перевіряйте тягу в димових та вентиляційних каналах перед увімкненням газових приладів.
  • Під час роботи обладнання забезпечте постійний приплив свіжого повітря (відкрийте вікно чи кватирку). Це потрібно для повного згорання природного газу та недопущення накопичення в приміщенні чадного газу;
  • При включенні газових приладів спочатку запаліть сірник, а вже потім відкривайте подачу газу;
  • Не змінюйте конструкцію димових та вентиляційних каналів, не заклеюйте вентиляційні решітки. Через них виводяться з приміщень небезпечні продукти згорання, зокрема чадний газ.
  • Своєчасно перевіряйте та прочищайте димові та вентиляційні канали. Не допускайте їх засмічення, обмерзання чи захаращення сторонніми предметами.
  • Не перекривайте газові прилади та газопроводи сторонніми предметами, забезпечте їх візуальний огляд.
  • Заборонено проводити самочинне встановлення, заміну і ремонт газового обладнання, вносити зміни в конструкцію газових приладів.
  • Не залишайте без догляду увімкнені газові прилади, крім розрахованих на безперервну роботу і обладнаних для цього відповідною автоматикою.
  • Не користуйтесь несправними газовими приладами.
  • Не можна використовувати електровитяжку у приміщеннях, де працюють димохідні газові прилади.
  • Не використовуйте газові прилади не за призначенням, зокрема плити для обігріву квартири.
  • Не можна користуватись приміщеннями, де встановлені газові прилади, для сну і відпочинку тощо.