Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі учасники АТО/ООС безоплатно опановуватимуть IT- технології

12.10.2021
У Житомирі  учасники АТО/ООС  безоплатно опановуватимуть IT- технології

У Житомирі учасники бойових дій опановуватимуть ІТ-технології. Навчання відбуватиметься на базі Поліського національного університету. Тут створили  сучасну школу автоматизації із новітнім обладнанням. Такий  профорієнтаційний курс  - це спільний проєкт Житомирської міської ради, польського товариства «ЕНКОН» Україна та ГО «Федерація робототехніки та штучного інтелекту України».

Перші  студенти  вже готові  розпочати навчання.  П’ять учасників бойових дій безоплатно отримають знання, які допоможуть розвинутися професійно,  працевлаштуватися  чи розпочати власну справу.

Один із них - колишній  поліцейський Євген Голішевский. По поверненню із зони бойових дій твердо вирішив щось змінювати у  своєму житті. «Вебдизайн та програмування спеціальності затребувані. Це те, що сьогодні треба знати та вміти.», - переконаний Євген.

Дмитро Якимець  у  2014 та 2017 році воював у зоні ООС. Сподівається отримати знання, які допоможуть  йому у роботі. А  працює  Дмитро старшим викладачем у Житомирському військовому інституті імені С.П. Корольова. «Це гарна можливістьпокращити навчальний процес, покращити сучасні системи озброєння. А коли я вийду на пенсію, то зможу застосувати знання з прикладного програмування у цивільному житті.  Сьогодні  наша країна на шляху автоматизації  всіх сфер життя,  тому  ця  сфера зайнятості є ключовою», - переконаний Дмитро Якимець.

Володимир Ткаченко  - колишній військовослужбовець. Каже, спеціалізувався на зенітно-ракетних комплексах. Цивільна спеціальність у Володимира - інженер радіоелектронної техніки, тому й сферу  обрав споріднену - автоматизації  та роботизації виробництва.

Микола Івахов – ветеран державної прикордонної служби. Після  25- річної служби та участі у бойових діях тепер прагне реалізуватися ще й цивільному житті: «На пенсії теж треба вчитися. Якщо навчання мені даватиметься, буде добре. Бо ця сфера для мене ну зовсім нова». З питанням перекваліфікації, каже військовий ветеран, звернувся до соціальних служб міської ради,  вони і скоординували його на навчання.

Освітній курс триватиме  три-чотири місяці. Однак цей  термін орієнтовний. Його ще  відрегулюють після того, як  оцінять рівень знань   студентів  у  ІТ-сфері та володінні комп’ютерами.

Старт освітньому курсу дав підписаний сьогодні меморандум про співпрацю з професійної реадаптації внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО/ООС та членів сімей загиблих   нашої громади на безоплатній основі.

Ольга Юрченко, директорка центру соціальних служб Житомирської міської ради,  каже: навчальний курс є експериментальним, його удосконалять та  продовжать, аби наші захисники та внутрішньо переміщені особи отримували якісні та перспективні профорієнтаційні  послуги.  

«За останні  два  роки  центр соціальних служб співпрацював й з іншиминавчальними закладами, наприклад, з  Житомирською політехнікою,з Хмельницьким державним університетом. Освітні та профорієнтаційні послуги отримали  понад 100 учасниківАТО/ООС.Дехто започаткував власну справу, дехто змінив професію, яку мав до війни.  Сподіваюся, що і цей проєкт матиме гарний результат», - зазначила Ольга Юрченко.

Поліський національний  університет є майданчиком для розміщення  навчального центру. Надалі тут зможуть пройти  навчання студенти й інших закладів, а також всі, хто  виявить бажання навчатися програмуванню.