Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі відкрили пам’ятний знак «Захисникам України у війні з російським агресором»

14.10.2021
У Житомирі відкрили пам’ятний знак «Захисникам України у війні з російським агресором»

«Захисникам України у війні з російським агресором». Пам’ятний  патріотичний знак відкрили  у Житомирі у свято Покрови, День українського козацтва та День захисників і захисниць України.

«Сьогодні, у велике свято,  ми відкриваємо пам’ятник.  Я мріяв, що його  ми відкриємо тоді,  коли останній  солдат залишить поле бою.  Та ми не можемо чекати.  Цей пам’ятник важливий не тільки для сімей загиблих, для дітей, що стоять з портретами свої батьків. Це важливо для всього Житомира.  Я певен: через 50 років сюди приходитимуть діти,  будуть класти квіти та дякувати Героям, яких немає», -  каже міський голова Сергій Сухомлин.

Композиція складається з чотирьох гранітних стел та бронзових фігур. Тут -  український військовий, волонтер, медпрацівниця та доброволець. Авторка проєкту Дарина Євпак каже, ідею втілити вдалося.

20 сходинок  композиції символізують шлях, яким бійці підійматися вгору. На кожній сходинці – напис місця бойових дій, де загинули житомирські   бійці.

Фігура солдата  - це пам'ять про воїнів, які стоять на стражі захисту своєї  країни. Зброю солдат тримає донизу. Тобто воїн – не у бойовій позиції, а на стражі.

Медсестра зображена молодою:  це уособлення молодих дівчат, які тільки отримали медичну освіту, а дехто, ще не закінчивши навчальний заклад, пішов на поле бою. Старшою від медичної сестри зображено волонтершу  - образ  жінки з народу.

Доброволець скульптурної  композиції схожий на козака. У нього зброя, яку не видають військовим.  Бронежилет, черевики, штани, татуювання у вигляді тризуба  – все це уособлює звичайну людину, яка  з доброї волі стала на захист своєї  країни.

Шлях від сходинок до Сонця передають сірі гранітні вертикальні елементи.  А Сонце – це те, до чого прагнуть українці -  до цілісної України разом із Кримом та Донбасом.  

Дарина Євпак відмічає: «Майстри, які  були долучені до реалізації такої важливої для міста справи, були надзвичайно фаховими та відповідальними. Обсяг роботи  був дійсно великим. Вирізати та обшліфувати гранітні брили суцільними – непросто.   А  особливо  вдало та досконало  передав всю ідею    львівський скульптор Володимир Цісарук.  А скульптури – це основна частина композиції».

Скульптури виконані із бронзи. Основна композиція – з граніту: габро і покостівка.  Декоративні елементи, як-от Сонце, Україна, -  з нержавіючої сталі.

Загальна кошторисна вартість  -  7  млн грн. Це кошти бюджету громади Житомира.