Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Асенізатори не мають підстав для підвищення вартості за надання своїх послуг

11.06.2021
Асенізатори не мають підстав для підвищення  вартості  за надання своїх послуг

 Перевізники рідких побутових відходів що відкачують стоки з  вигрібних ям у приватному секторі,  не мають підстав для підвищення цін за надання своїх послуг.

Постійна  комісія  з  питань  житлово-комунального  господарства та інфраструктури  міста надала рекомендацію зупинити дію додаткової  угоди  між  КП «Житомирводоканал»  та  надавачами  послуг  з перевезення рідких побутових  відходів  з 1 червня  до 1 вересня  2021 року.

Вартість на злив стоків для асенізаторів залишилася на рівні ціни, яка застосовувалася до 1 травня цього року.  А тому у перевізників  є всі   можливості не підвищувати ціни на відкачування каналізаційних ям для приватного сектору.

Нагадаємо, що  стоки, які  асенізатори скидають у стічні води,  в рази перевищують всі нормативи. Водоканал провів заміри та встановив перевищення граничної допустимої концентрації стічних вод від 2-х до  20 разів.

Логічно, що за відходи, гранично допустима концентрація яких перевищує 20 разів,  тариф  має бути збільшеним.  Адже  водоканал повинен у більшій кількості витрачати й електричної енергії для того, щоб  у нашу річку потрапляла чиста вода.

Через ситуацію, у якій опинилися мешканці приватного сектору, додатковий договір  між  КП “Житомирводоканал” та асенізаторами призупинено, і  до 1 вересня 2021 року  тариф за злив стоків для власників приватних автоцистерн-асенізаторів  становить 15 грн за кубометр, так само як і встановлений  НКРЕ  КП  для мешканців з централізованим водовідведенням у багатоповерхових будинках.

Важливо: якість стічних вод, що скидаються в центральну систему водовідведення, має обов’язково контролюватися водоканалом. КП керується порядком, визначеним  наказом Міністерства регіонального розвитку №316 «Порядок проведення розрахунку стічних вод в Україні».