Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі в 11-ти багатоповерхівках проведуть капремонт 21-го ліфта

28.07.2021
У Житомирі в 11-ти багатоповерхівках проведуть капремонт 21-го ліфта
 
У Житомирі визначили переможців конкурсу на співфінансування капітального ремонту ліфтів у багатоповерхових житлових будинках. З бюджету громади цьогоріч виділено 1,5 млн грн.  Ці кошти розподілять між 12-ма учасниками конкурсу, які стали переможцями.
 
ОСББ «Вітрука 45» планує капітально  відремонтувати два ліфти, яким понад 25 років.  Участь у конкурсі ОСББ  взяло вперше. Голова правління Людмила Галліна каже: «Ліфти потребують заміни не  тільки основних вузлів, а проведення повного капітального ремонту,  бо є проблеми з механізмами, з кінцевиками, з електронною системою виклику та двигунами».
 
Мешканці цього ОСББ запропонували 35% співфінансування. Повна вартість одного ліфта становить  майже  200 тис. грн, іншого – 170 тис. грн.  Під’їзд, у якому капремонт ліфта потребує останньої суми коштів, вийшов на перше місцерейтингу. Інший під’їзд -  на п’ятому. Людмила Галліна пояснює чому:«У  під’їзді, який зайняв перше місце,  10 поверхів і невеликі площі.  Рейтинг вираховується відповідно до  навантаження на квадратний метр».
 
Для того, щоб зібрати кошти на ліфти, в ОСББ ввели додаткову суму у квартплату.  «Ми провели загальні збори ОСББ, де оголосили, що для перемоги в конкурсі треба зібрати додаткові кошти…Мешканці погодилися, і ми впродовж трьох місяців збирали кошти. Додаткове фінансове навантаження на кожну квартиру становило 900 грн, та  ми розбили  їх на  три платежі, і таким чином люди погодились доплачувати до основного платежу по 300 грн», - продовжує Людмила.  Каже, що, порадившись,  зрозуміли, що 30 % - це межа, яку можна  програти.  Тому запропонували 35.
«Дуже переживали, чи вистачить… А  як рухатися далі, знаємо, бо ми брали участь у програмі «теплих кредитів», у казначействі у нас вже відкрита мережа та рахунок», -  додає Людмила Галліна.  ОСББ, яке вона очолює,  братиме участь і в іншому конкурсі  -  на проведення капітального ремонту у багатоквартирному будинку.
 
ОСББ «Мистецькі ворота 7» втретє бере участь у конкурсі.  Голова правління  Ірина Ліскова  каже: цьогоріч вже завершить весь цикл робіт із  заміни двох ліфтів, які  експлуатуються  вже 27 років. У  2019 та 2020 роках ОСББ  вже оновило ліфтові мотори, редуктори, конструкції, натяжне, обмежувачі швидкості… На черзі – ліфтові купе.
 
«У нас два під’їзди, а сума  на ремонт ліфтових купе невелика – 75 тис. грн.Коефіцієнт навантаження зменшується, бо площа велика, тому я переймалася.За формулами, які визначені у Порядку, я сама почала обраховувати  і  зрозуміла, що наше ОСББ на межі «потрапити – не потрапити», і тому в останній момент  ми додали 5%. І  таким чином із запропонованими мешканцями нашого ОСББ  40 % - ми  наше ОСББ отримало  12 місце у рейтингу.  
Заміна ліфтових купе становить 75 тис. грн. З них кошти ОСББ – 30 тис. грн, 45 тис. грн – кошти місцевого бюджету, -  розповідає голова ОСББ «Мистецькі ворота 7».
 
Зазначимо, що  на конкурсбуло подано  17 заявок  на загальну суму 2 млн 382 тис. грн.  Конкурсна комісія визначила вартість дольової участі співвласників багатоквартирного будинку в розрахунку на 1 кв. м. від загальної площі квартир  та нежитлових приміщень, а також відсоток співфінансування відповідно до поданих пропозицій. Таким чином  і  формувався рейтинг.  Програмою відсоток співфінансування мешканців будинку закладений на рівні 30%, але кожен учасник конкурсу може пропонувати  і вищий відсоток. І чим він вищий, тим ймовірніше отримати кошти з місцевого бюджету на капремонт ліфтів.
Таким  чином,  у  Житомирі  буде проведено  капремонт  21 ліфта  в  11 - ти багатоповерхових  житлових  будинках.
 
До переліку переможців увійшли:
 1. ОСББ «Вітрука 45» (1 під’їзд - 1 ліфт, 10 поверхів);
 2. ОСББ «Залізничник», вул. І. Сльоти, 32/98 (2, 3 під'їзд - 2 ліфти);
 3. ОСББ "Веселка-66",  вул. Героїв  Крут, 66 (1 під’їзд - 1 ліфт);
 4. ОСББ «Проїзд 2 -й Польового майдану 3»,  2-й Проїзд Польового майдану, 3 (1 під'їзд - 1 ліфт);
 5. ОСББ «Вітрука 45», Вітрука,45 (2 під’їзд - 1 ліфт,14 поверхів);
 6. ОСББ «М16»,  вул. Маликова, 16 (1, 3, 4 під’їзд - 3 ліфти);
 7. ТОВ "КК "Домком Житомир", вул. Маликова, 8 (4 під'їзд - 1 ліфт)
 8. ОСББ «Льоноцвіт -100», вул. Б. Тена, 100 (4,5,6 під'їзд - 3 ліфти);
 9. ОСББ "Гоголівська 15", вул. Гоголівська, 15 (7 під'їзд - 1 ліфт);
 10.  ОСББ "Надія, 13", бульвар Польський, 13 (1, 2, 3 під'їзд - 3 ліфти);
 11.  ОСББ "Миру 34", проспект Миру,34 (пас., вантаж. - 2 ліфти);
 12.  ОСББ «Мистецькі ворота 7», вул. Мистецькі ворота, 7 (3, 4 під’їзд - 2 ліфти).