Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Опалювальний сезон має пройти без збільшення тарифу, - Сергій Сухомлин

18.08.2021
Опалювальний сезон має пройти без збільшення тарифу, - Сергій Сухомлин

Наразі на державному та місцевому рівнях розробляється механізм щодо непідвищення  тарифів  на опалювальний сезон. Про це говорив Сергій Сухомлин під час засідання виконкому. Міський голова наголошує: опалювальний сезон має пройти без збільшення тарифу. Механізм треба розробити такий, щоб люди не отримали підвищення, а підприємствам різницю в тарифах  компенсували.  З цього питання на минулому тижні відбулась нарада з Офісом Президента України, Прем‘єр-міністром, Міністром розвитку громад і територій, а вчора  - селектор з очільниками громад.

«Не підняти тариф людям - основна задача. Газ постійно дорожчає, і   різницю в тарифі потрібно закривати.  Серед складових тарифу на тепло   газ  складає 60 %», - говорить міський голова.

З одного боку Уряд і Нафтогаз  вже встановив пільговий тариф для населення  – 7400 грн за тисячу кубометрів.  До прикладу, у Житомирі це зростання найменше в Україні – 6,5%.   Але об’єкти соціальної сфери поки  поза увагою. Для закладів освіти, медицини, культури та інших споживачів  газ може бути у два рази дорожчим, а це серйозне навантаження на місцевий бюджет.

 «Якщо минулого року ціна на газ у нас була 6900 грн за  тисячу кубометрів для наших шкіл, садочків та лікарень,  то на даний час ціна комерційна – близько 22 000 грн», - каже міський голова.

Консультації та зустрічі з питань з опрацювання механізму непідняття тарифу проходитимуть до кінця серпня. Сергій Сухомлин сподівається, що у вересні можна буде впевнено сказати: тариф не піднімається.