Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Результати містобудівного конкурсу на кращу концепцію реконструкції майданів Соборний та Перемоги

17.05.2019
Результати містобудівного конкурсу на кращу концепцію реконструкції майданів Соборний та Перемоги

У Житомирі відбувся всеукраїнський замовлений містобудівний конкурс на кращу концепцію реконструкції майданів Соборний та Перемоги. Конкурс було організовано Житомирською міською радою за сприяння проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», виконавцем якого є німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.  

Даний Конкурс є прикладом встановлення практик інтегрованого планування міського простору з залучення міждисциплінарних спеціалістів та використанням найкращих міжнародних практик і місцевого досвіду.

В конкурсі брали участь три відібрані команди з Києва, Львова та Івано-Франківська, яким були поставлені завдання:

- Розробити концепцію розвитку простору в межах території планування.

- Забезпечити гармонійне поєднання та якісний транспортний і просторовий зв’язок між майданами Соборний і Перемоги.

- Запропонувати сценарії підсилення загально-міської значущості території.

13 травня 2019 року відбулося фінальне засідання журі, на якому оцінили роботи команд та визначили місця, які посіли команди:

I місце — проектна пропозиція ЛКП «Інститут просторового розвитку». Авторський колектив: Олександра Сладкова, Олена Зварич, Роман Зубачик, Андрій Чайко, Христина Чорноус,Юрій Последніченко, Микола Шеремета.

IІ місце — проектна пропозиція ГО «Урбан Куратори». Авторський колектив: Андрій Шуляр,Анастасія Пономарьова, Ірина Яковчук, Олена Дядікова, Анастасія Стрижевська, Дмитро Беспалов, Максим Коцюба.

IІІ місце — проектна пропозиція ТОВ «Ю Сі Джи».  Авторський колектив: Андрій Коман, Тарас Сенів, Юрій Лозовенко, Артем Микитенко.

Замовником конкурсу є Виконавчий комітет Житомирської міської ради, а організатором – департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради.

Майдан Соборний – це головна площа в місті. Дана територія відіграє важливу роль в ідентифікації міста. Територія містить багато історичних та архітектурних пам’яток, в тому числі значну кількість будівель та пам’ятників радянських часів. Наразі територія потребує оновлення і переосмислення. Активний розвиток міста, що відбувається в останні роки стимулює реорганізацію простору в центральній частині міста. Майдани Соборний і Перемоги представляються собою тісне сплетіння транспортних, соціальних та історичних зав’язків і тому вимагають інтегрованого підходу до їх планування.

Детальніше ознайомитись з представленими проектами і поспілкуватися з представниками від команд-учасників можна буде на  Майстерні міста Житомир 8 червня 2019 о 18:00, у парку ім. Ю. Гагаріна (біля арки).

Нагадаємо, що конкурс відбувся за сприяння проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». Проект фінансують Уряди Німеччини та Швейцарії, він реалізується в шести містах, а саме у Львові, Чернівцях, Полтаві, Житомирі, Вінниці та Києві (Подільський мікрорайон) відповідно до засад Лейпцизької Хартії.

Проектом передбачено написання Концепції інтегрованого розвитку міст в Україні (КІРМ), яку затверджено у Житомирі у лютому 2019 року;  реалізацію демонстраційного проекту; розробку секторальних фахових планів (на прикладі розробки Плану сталої мобільності міста (ПСММ) та підготовку документації по концепції інфраструктурного проекту.

Документи

№3
№2
№1