Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Водоканал встановлює причину критичного вмісту марганцю у водосховищі

30.07.2021
Водоканал встановлює причину критичного вмісту марганцю у водосховищі

Водоканал  разом з Інститутом  гідробіології  встановлюватимуть причину  високого вмісту марганцю у  водосховищі.  Про це сьогодні  повідомив директор КП «Житомирводоканал»  Андрій Нікітін на засіданні комісії з питань ТЕБ і НС.

Показники якості води у водосховищі «Відсічне» погіршилися через  підвищення концентрації марганцю у водоймі. Для літнього сезону  таке підвищення є характерним через високий температурний фон повітря та води, сезонні гідробіологічні та гідрохімічні процеси.  Але такий критичний  вміст спостерігається вперше. Цьогорічні результати  вимірів  показали десятикратне  перевищення марганцю у порівнянні з попередніми роками. «Наразі  його показник  у водосховищі «Відсічне» становить 3.109 мг/л, тоді як влітку 2020 року  він  був на рівні 0,387мг/л.   Через це значно змінилися колір та каламутність води, що призвело до побутових незручностей споживачів», - кажуть у водоканалі. 

Працівники  лабораторії  встановили, що марганець домінує на дні водосховища, а поверхневий рівень води   у межах норми.

Вже в понеділок, 2 серпня, представники Інституту гідробіології відберуть проби води та мулу з дна водосховища,  проаналізують  їх та нададуть  відповідні рекомендації водоканалу.  Причину появи марганцю  мають встановити до кінця серпня.  Для цього укладено договір з Інститутом гідробіології НАН України на проведення гідрохімічних досліджень річкової води, донних відкладів водосховища «Відсічне» та питної води.

Інша проблема – мул. Відсутність течії негативно вплинуло  на здатність до самоочищення водосховища.  Тому ситуацію погіршує ще й замулення. Наразі кількість мулу велика -  від  1,5  до 2 м.

Готується звернення до обласної комісії з  питань надзвичайних ситуацій та Міністерства оборони України. Андрій Нікітін пояснює: «На території водосховища  «Відсічне»  розташована військова частина. Тому  треба дозвіл від міністерства, щоб створити там майданчики, де буде вивантажуватися мул.  Також має бути дозвіл на проїзд транспорту…»

 На підприємстві  зазначають: у  резервуарах  водоканалу вода наразі відповідає нормам, але в мережах водовідведення  - забруднена.  «Ситуації, коли перед будинком вода чиста й промита, а в будинку забруднена, непоодинокі. Тому треба  організувати  очистку і промивку внутрішньобудинкових систем», - наголошує директор підприємства.  Спільно з ОСББ та управляючими компаніями будуть  розроблені графіки з  очистки  внутрішньобудинкових мереж.  

27 липня працівники водоканалу  відкрили пожежні гідранти у 21-ій точці міста та  промили всю  міську мережу. Наразі щоночі продовжують  процес промивання  забруднених мереж   відповідно до звернень споживачів.

Важливо: на звернення споживачів щодо погіршення якості водопровідної води лабораторія водоканалу виїжджає, відбирає зразки води та  безоплатно  проводить аналіз.  Звернення  можна залишити за номером  телефону: 24-08-10 (аварійно-диспетчерська служба водоканалу, працює цілодобово) або на сторінці водоканалу у фейсбуці.