Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У житомирській громаді запровадили послугу патронату над дитиною

18.08.2021
У житомирській громаді запровадили послугу патронату над дитиною

Сьогодні виконавчий комітет міської ради прийняв рішення про запровадження у Житомирській міській територіальній громаді послуги патронату над дитиною.

«Вперше в нашій громаді запроваджується послуга патронатного вихователя. Це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Наразі згідно з чинним законодавством альтернативна форма розвивається в Україні, але доволі повільно. Ми дуже радіємо тому, що вже такий перший вихователь, така родина знайшлась  у нашому місті і погодилась.  Сподіваємося, що своїм прикладом  покажуть  житомирянам, що це є необхідно,  і це хороша  альтернатива того, щоб діти не потрапляли  в інтернатні заклади, а потрапляли саме у родини», - розповідає начальниця служби (управління) у справах дітей міської ради Ольга Бібла.

За надані послуги з догляду та  виховання дитини патронатному вихователю виплачуватиметься заробітна плата та соціальна допомога на дитину. Служба (управління) у справах дітей міської ради займатиметься влаштуванням дітей у сім’ю патронатного вихователя та здійснюватиме комплексний контроль за умовами проживання, виховання дітей.  Функції з організації надання послуг з патронату над дитиною покладено на Житомирський міський центр соціальних служб міської ради.         

З питань патронатного виховання звертатися: в  міський центр соціальних служб міської ради (вул. Перемоги, 55, каб. 119 або за тел.:063-354-65-20) та в службу (управління) у справах дітей міської ради за адресою (майдан Корольова, 4/2, каб.128).