Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Підписано Закон про реструктуризацію заборгованості теплокомуненерго

27.08.2021
Підписано Закон про реструктуризацію заборгованості теплокомуненерго

Сьогодні на сайті Президента України з’явився  Закон 3508-д «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу». Закон передбачає списання  різниці в тарифах, йдеться про відміну штрафів і пені з комунальних підприємств за природний газ.

«Хочу сказати, що це закон,  якого всі комунальні підприємства України чекали вже, напевно, років шість, бо держава постійно коригування і різницю в тарифах перекладала  на плечі комунальних підприємств.  Нафтогаз звертався до суду, комунальні підприємства отримували штрафи і пені, з рахунків списували величезні кошти. І ось в минулому році у нас була ситуація перед опалювальним сезоном, коли майже чотири місяці рахунки комунального підприємства були заблоковані, бо підприємство сплачувало штраф і пеню», - каже міський голова Сергій Сухомлин.

На початку  опалювального сезону підприємствам дуже важливо входити без судів з Нафтогазом для того, щоб не було блокування рахунків і списання зайвих коштів, говорить міський голова.  

«Якщо порахувати вартість газу, яку держава встановила для комунальних підприємств, то по Житомиру могло бути зростання тарифу на теплову енергію на 6-6,5%. Це незначне зростання, але якщо взяти до уваги інші міста, то  там йдеться  про зростання на 30-40% і більше. Тому ми ще прораховуємо, але із запуском нашої ТЕЦ, яку ми плануємо запустити в цьому опалювальному сезоні. Підприємство заробить ті кошти,  які дозволять не піднімати тариф, і таким чином,  ми можемо  пройти цей сезон без підняття цін на опалення.  Це дуже важливо для житомирян і, фактично, дозволить прогнозовано пройти опалювальний сезон», - зазначає Сергій Сухомлин.