Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

30 вересня - День усиновлення

30.09.2021
 30 вересня - День усиновлення

30 вересня в Україні відзначають День усиновлення. Це свято усиновлювачів, опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів – тих, хто прийняв до своїх родин дітей, що  за різних обставин втратили рідні сім’ї.

У Житомирі проживає 156 усиновлених дітей, які виховуються в 136 родинах.

Як повідомляють у службі (управлінні) у справах дітей міської ради, на сьогодні  на обліку перебуває  361 дитина-сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування.   З них під опікою (піклуванням)   -  269 дітей,  у ДБСТ та у прийомних сім’ях – 65. На повному державному утриманні -  22;  5  -  тимчасово влаштовані  у сім'ї  родичів чи знайомих.

  А на обліку з усиновлення перебуває 85 дітей.  Це діти від народження до 17 років.  «У 2021 році на місцевий облік з усиновлення ми поставили 30  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - розповідає Ольга Бібла, начальниця служби (управління) у справах дітей міської ради. – З цих  30-ти дітей 12 - взято під опіку, 12 дітей влаштовано до ДБСТ.  Усиновлено у цьому році  двоє».

Зазвичай, каже Ольга Бібла, люди бажають усиновити дитину від 0 до 6 років.  Таких подружніх пар на сьогодні 10 та дві людини, які не перебувають у шлюбі.

За цими, здавалося б, сухими цифрами –  реальні дитячі долі. У службі кажуть: кожна  усиновлена  дитина  проживає, виховується та навчається у належних умовах. Батьки люблять дітей  і турбуються про них.  Майже всі родини зберігають таємницю усиновлення.

«Щастя мати  сім’ю – це найважливіше, що потрібно дитині.  Уклін та повага всім, хто відкрив  свої серця для дітей та відчинив двері своїх домівок», - вдячна служба (управління) у справах дітей міської ради усиновлювачам, прийомним батькам, батькам-вихователям, опікунам, піклувальникам.