Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомиряни серед призерів чемпіонату світу з кікбоксингу WAKO: Артем Мельник став чемпіоном, а Володимир Демчук здобув срібло

26.10.2021
Житомиряни серед призерів чемпіонату світу з кікбоксингу WAKO:  Артем Мельник став чемпіоном, а Володимир Демчук здобув срібло
Чемпіонат світу з кікбоксингу WAKO 2021 року серед дорослих відбувся у місті Лідо-де-Єзоло (Італія). Національна команда України виборола 27 особистих нагород. У загальнокомандному заліку Україна увійшла до топ-10 збірних ЧС-2021 – це дев’ята позиція серед 50 країн, представники яких виграли медалі цьогорічного турніру.
Чемпіоном світу з кікбоксингу WAKO став  житомирянин Артем Мельник на прізвисько «Алабай». Срібний результат в іншого нашого земляка  Володимира Демчука.
 
«Чемпіонати світу відбуваються раз на два роки. У них беруть участь найкращі бійці – чемпіони своїх країн, - розповідає заслужений тренер України В'ячеслав Гопанчук.-  Цьогоріч у змаганні брали участь 65 країн і 1536 спортсменів. У кожній ваговій категорії точилася запекла боротьба, бо кожен хотів стати чемпіоном.
 
За словами тренера,  Артем Мельник на прізвисько «Алабай»  та Володимир Демчук на прізвисько «Дядя Вова» приїхали на чемпіонат світу у статусі лідерів у своїх вагових категоріях. Артем був першим номером у ваговій категорії до 86 кілограмів у розділі «фул-контакт», а  «Дядя Вова» був другим у категорії до 69 кілограмів у розділі «кік-лайт».  Для того, щоб сильні бійці не «повибивали» один одного у перших же поєдинках, їх «розсіяли» за різними напрямами.
 
Участі спортсменів у чемпіонаті передувала тривала підготовка, а також перемоги у всеукраїнських та міжнародних змаганнях.
«Враження неможливо передати… Таких емоцій не було від жодних змагань… - ділиться Артем Мельник. - Адже це мрія! Мрія,  яка зародилася в п'ятнадцять років. Вже тоді в  своїй голові я був чемпіоном світу. Просто був необхідний час для того, аби це довести іншим...»
 
Перший поєдинок чемпіонату Артем провів з  представником Хорватії.  Потім змагався з турецьким спортсменом, з яким вже зустрічався на Кубку Європи. У фіналі житомирський спортсмен зустрівся і переміг бійця з Норвегії.
«Бій був постійно напружений: то бал в одну сторону, то в іншу. Коли ж двобій закінчився - то на моніторі один суддя віддавав бал нам, один – представнику Норвегії, один за нічию. За правилами WAKO там, де нічия,  комп’ютер автоматично віддає  перевагу тому,  хто набрав більше балів у третьому раунді.Для визначення комп’ютеру потрібна  лише секунда. Ця секунда для мене була як вічність …і тут на табло показали: переміг Артем… Це були надзвичайні емоції», - зазначає тренер.
 
Срібний призер чемпіонату  Володимир Демчук за вихід у півфінал змагань боровся з представником Німеччини. У  другому раунді він зустрівся з польським спортсменом. А вже у фіналі поступився представнику Ізраїлю.
«Кікбоксинг не стоїть на місці. Цей спорт  динамічно розвивається.  На одних змаганнях спортсмен може перемогти, на інших переможуть  тебе. Конкуренція дуже висока. Саме тому спортсмени повинні постійно поліпшувати свою майстерність. Саме завдяки цьому, мабуть, і  кікбоксинг додали до олімпійської програми»,  - каже Володимир Демчук.
 
В'ячеслав Гопанчук резюмував: «Ми довели, що маємо в Житомирі  потужну школу, яка зможе гідно представити Україну у цьому виді спорту, і готові  надалі популяризувати Житомир».