Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та терміни її дії

02.11.2021
Довідка про взяття на облік  внутрішньо переміщеної особи та терміни її дії

 

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) – це люди, які залишили свої домівки, рятуючись від небезпеки, але не перетнули міжнародний кордон, а залишились на території рідної країни.

По приїзді на нове місце проживання внутрішньо переміщеним особам необхідно отримати «Довідку про взяття на облік особи внутрішньо переміщеної особи» (довідка переселенця), адже вона дозволяє:
  • отримувати щомісячну адресну допомогу;
  • переоформити соціальні виплати, пенсію;
  • влаштувати дитину в садок/школу;
  • отримати доступ до медичного обслуговування і багато іншого.
Звертаємо увагу, що підставою для постановки на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на тимчасово окупованій території або в районі проведення антитерористичної операції.
Для отримання довідки громадянам із числа внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території Житомирської міської територіальної громади, необхідно особисто звернутися з заявою про взяття на облік (форма затверджена Мінсоцполітики), до управління соціального захисту населення Богунського або Корольовського районів департаменту соціальної політики міської ради.
Важливо!
Особам від 14 років необхідно особисто звернутися з заявою. Недієздатні особи та особи, дієздатність яких обмежена, звертаються через законного представника.
Від імені малолітньої дитини звертаються батьки. Якщо дитина прибула без батьків, то заяву може подати родич (бабуся, дідусь, прабабуся, прадід, повнолітні брат чи сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, в яких проживає дитина. Якщо дитина прибула без родичів, то заяву подає представник органу опіки та піклування за місцем знаходження дитини.
Під час подання заяви про взяття на облік заявник пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, та/або свідоцтво про народження дитини.
Терміни дії довідки.
Довідка діє безстроково, крім окремих випадків, передбачених законодавством.
Довідка, не перереєстрована у встановлений строк, не є дійсною.
Якщо у Вас виникли запитання, за детальними роз’ясненнями звертайтесь до управлінь соціального захисту населення Корольовського чи Богунського районів:
  • Корольовський район – 10008, м. Житомир, площа Польова, 8 (телефони «гарячих ліній»: 48-48-09, 097-245-19-38);
  • Богунський район – 10003, м. Житомир, вул. Перемоги, 55 (телефони «гарячих ліній»: 42-50-25, 068-312-72-15).
Департамент соціальної політики міської ради