Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Виконком погодив програму служби (управління) у справах дітей на 2022-2026 роки

17.11.2021
Виконком погодив програму служби (управління) у справах дітей на 2022-2026 роки

У зв’язку з необхідністю вирішення проблемних питань щодо дотримання прав дітей, подальшого розвитку сімейних та інших форм виховання дітей, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа виникла потреба щодо розробки та реалізації міської програми забезпечення та захисту прав дітей  на 2022-2026 роки.

Головною метою програми є забезпечення  у Житомирській міській територіальній громаді реалізація державної політики щодо захисту прав та інтересів дітей різних категорій. Зокрема  дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах; запобігання соціальному сирітству; розвитку сімейних та інших форм виховання дітей,  наближених до сімейних за пріоритетності національного усиновлення; розвитку ефективної системи забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

«Обсяги та фінансування нашої програми передбачають використання коштів з місцевого та обласного бюджетів і відповідно до державного в  межах фінансового забезпечення. Якщо проаналізувати по роках, то на 2022 рік передбачається використання 1 млн 082 тис. 100 грн. На п’ять років обсяг ресурсів буде становити 5 млн 994 тис. грн, зокрема з місцевого бюджету – 3 млн 833 тис. 90 грн, з обласного – 2 млн 160 тис. 10 грн», - зазначила начальниця служби (управління) у справах дітей Ольга Бібла.

Виконання програми сприятиме:

  • забезпеченню оптимального функціонування цілісної системи захисту прав дітей у Житомирській міській  територіальній громаді відповідно до вимог Конвенції ООН про права дитини;
  • забезпеченню прав і найкращих інтересів дітей;
  • забезпеченню соціального захисту та підтримки дітей різних категорій, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • зменшенню злочинності, негативних проявів серед дітей, безпритульності та бродяжництва, випадків жорстокого поводження та проявів насильства у сім’ях;
  • збільшенню кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих до сімейних форм виховання (усиновлення, опіка, піклування, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї);
  • зменшенню кількості дітей, влаштованих до закладів інституційного догляду та виховання дітей;
  • забезпеченню захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа  (шляхом  співфінансування з міського та обласного бюджету у рамках відповідної обласної програми).

За 9 місяців 2021 року на обліку у служби перебуває 361 дитина-сирота, дитина позбавлена батьківського піклування і 194 дитини, які опинились в складних життєвих обставинах.

Влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання є пріоритетним при вирішенні питань щодо подальшого влаштування дітей, які залишились без батьківського піклування, у зв’язку із чим вдалося зменшити кількість дітей, влаштованих до закладів інституційного догляду та виховання дітей. На даний час більше 93% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуються в сімейних формах виховання. У рамках проведення реформи закладів інституційного догляду та виховання дітей цей показник має зростати. Тому важливим є створення нових та підтримання існуючих дитячих будинків сімейного типу за рахунок коштів місцевого бюджету, а також залучення коштів з інших джерел. Наразі функціонує 9 дитячих будинків сімейного типу.

Важливим у сфері захисту прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа, є питання забезпечення житлом.

Наразі на соціальному квартирному обліку перебуває 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, 6 з яких отримали соціальне житло.