Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

ОСББ «Київська, 47» - успішний приклад реалізації енергоефективних заходів у Житомирі

18.11.2021
ОСББ «Київська, 47» - успішний приклад реалізації енергоефективних заходів у Житомирі

У Житомирі кількість об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) безперервно зростає.  Сьогодні місто налічує  417 ОСББ в 469 будинках. Деякі з них вже протягом тривалого часу працюють над поліпшенням своїх домівок.

Успішним прикладом реалізації енергоефективних заходів є  ОСББ «Київська, 47».

Наразі тут реалізують  енергоефективні заходи за пакетом «Б»  програми «Енергодім», що передбачає: комплекс робіт з теплоізоляції та улаштування зовнішніх стін та цоколю; комплекс робіт із теплоізоляції із теплоізоляції та улаштування опалювальних та неопалювальних горищ (технічних поверхів) та дахів; теплоізоляцію або заміну трубопроводів системи внутрішнього теплопостачання у неопалювальних приміщеннях.

Кредит на суму 3,5 млн грн було взято 13 липня 2021 року. Міська рада  буде відшкодовувати відсотки за даним кредитом перших 18 місяців. Загальна вартість проєкту – 6  млн 894 тис. грн.  Прогнозований загальний відсоток економії енергії після проведених заходів  відповідно до енергетичного сертифіката складе 62%

У межах робочого візиту  будинок оглянули Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко, в.о. директора Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк, а також Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та заступник  міського голови Сергій Кондратюк.

Багатоквартирний будинок по вул.  Київська, 47 було зведено ще у 1964 році. У п'ятиповерховій будівлі є   5 під’їздів та 100 квартир.    У 2016 році  мешканці створили тут ОСББ.

Вже у 2018 році з міського бюджету було виділено 1 млнгрн на проведення капітального ремонту покрівлі  будинку.

Згодом ОСББ «Київська, 47» долучилося до держаної програми «Теплі кредити», зокрема було отримано кредит у сумі 896  тис. 455  грн на встановлення ІТП, заміну та встановлення вікон та дверей у місцях загального користування, а також на проведення модернізації системи освітлення в місцях загального користування.  З міського бюджету було компенсовано    268 тис. 936 грн  (30%), з обласного бюджету 10% - 89 тис. 645 грн, а  з державного бюджету відшкодовано  340 тис. грн.

Додатково: Для участі в програмі «Енергодім» доФонду енергоефективності вже подано 18 заявок від житомирських ОСББ. Загальна вартість проєктів складає близько 150 млн грн.

Станом на 18.11.2021,  у  місті повністю реалізовано  1 проєкт (проєкт по пакету «А»). Детальніше про модернізацію багатоквартирного будинку ОСББ «Автоном-69» читайте ТУТ. Наразі ОСББ «Автоном 69» подано другу заявку на участь в програмі «Енергодім» за пакетом «Б»).

У п'яти ОСББ проєкти на стадії реалізації.

Заявки  дванадцятьох ОСББ  погоджено Фондом, наразі вони готують документи в фінансово-банківську установу для оформлення кредиту.

Шість ОСББ вже оформили кредити на загальну суму 17,1 млн грн. Міська рада відшкодовує ОСББ перших 18 місяців відсотки за користування кредитом.