Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомирська громада отримала обладнання від Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO)

24.12.2021
Житомирська громада отримала обладнання від Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO)

Під час засідання сесії Житомирської міської ради депутати підтримали рішення щодо прийняття у комунальну власність матеріальних цінностей в рамках реалізації Проєкту з енергоефективності у м. Житомир в якості пожертви.

Так, за підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) в рамках комунікаційної концепції було передано у комунальну власність Житомирської міської територіальної громади обладнання на суму 268 тисяч гривень.

  • реєстратор СО2, тиску, температури та вологості;

  • анемометр – 2 шт;

  • шумомір – 1 шт;

  • комплект реєстратора температури та вологості – 3 шт;

  • люксметр – 2 шт;

  • комплект тепловізору з акумулятором 2400 мАг, USB інтерфейсом, маркерами емісії (3 шт.), блоком живлення та боксом для транспортування – 1 шт.

Дане обладнання вже було презентовано завідувачам господарством бюджетних закладів громад під час проведення онлайн семінару «Обстеження інженерних систем будівель та раціональне використання теплової енергії» і буде використовуватися для перевірки параметрів мікроклімату в приміщеннях громадських будівель та для оптимізації роботи інженерних систем.

Довідка про обладнання.

Реєстратор параметрів повітряв приміщеннях (тиску, СО2 температури та вологості) використовуватиметься у термодернізованих будівлях. У зв’язку з пандемією COVID збільшується увага як до якості вентиляційних систем, так і до якості повітря в цілому, тому даний прилад дозволить оцінити роботу вентиляції.

Люксметр дозволяє виміряти рівень освітленості. Це особливо актуально при заміні освітлюваних приладів, оскільки неякісне освітлення може призвести до негативних наслідків, які можуть вплинути на здоров’я.

Анемометр – це прилад, який вимірює швидкість руху повітря і дозволяє оцінити кратність повітрообміну в приміщенні, тобто можна виміряти скільки разів за годину об’єм повітря в приміщенні змінюється. Це особливо важливо в лікувальних закладах, де заборонено використання рекуператорів.

Шумомір – це прилад для вимірювання рівня звуку. Такий прилад необхідний для перевірки шуму, який виникає при роботі обладнання (рекуператора, холодильника, системи вентиляції). Шумомір дозволяє перевірити рівні шумових значень чи допустимих рівнів відповідно до державних санітарних норм.

Тепловізор допомагає оцінити якість теплової ізоляції труб опалення та гарячого водопостачання, стан утеплення стін та виявити деталі приладів, які нагріваються в процесі роботи.

 

Нагадаємо, у 2018 році Житомир отримував обладнання для енергоменеджера від Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ в рамках проєкту «Енергоефективність в громадах ІІ».