Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Після запуску сміттєпереробного заводу з’явиться тариф на перероблення побутових відходів, а тариф на захоронення зменшиться до 15 копійок

19.01.2022
Після запуску сміттєпереробного заводу з’явиться тариф на перероблення  побутових відходів, а тариф на захоронення зменшиться до 15 копійок

Після запуску сміттєпереробного заводу з’явиться новий тариф на перероблення побутових відходів, а тариф на захоронення орієнтовно зменшиться до 15 копійок.   

Виконком погодив інвестиційну програму ТОВ «МС Соціальний проєкт»   на 2022 – 2025 рр. та встановив тарифи на  послуги з перероблення побутових відходів. Однак, тариф буде введено в дію тоді, коли розпочне працювати завод. Його  включать у розрахунок сумарного тарифу на послуги з поводження з побутовими відходами для населення.

 Складовими загального тарифу  будуть: вартість послуг з вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів.

Рішенням виконкому тарифи на послуги з перероблення для всіх категорій споживачів ТОВ «МС Соціальний проєкт»  встановили  у розмірі:

Види побутових відходів

грн за 1 куб.м

грн за 1 тонну

тверді побутові відходи

70,02 (з ПДВ)

476,9 (з ПДВ)

великогабаритні відходи

69,60 (з ПДВ)

445,75(з ПДВ)

 

 «70 грн за куб – це достатньо низька ціна», - каже міський голова Сергій Сухомлин і наводить приклад Львова, де встановлено тариф на рівні 900 грн з компенсацією різниці з місцевого бюджету.  Європейські підходи за таку послугу - від 35 євро до 120 євро.

«Тариф на перероблення сміття буде вводитися тільки після того,  як підприємство запрацює. Це наша плата за чисте довкілля», -  наголосив міський голова.

Для однієї особи плата за послуги з переробленняв місяць становитиме:

  • 13,94 грн для мешканців багатоповерхових будинків;
  • 15,05 грн для мешканців приватного сектору.

Проєктна потужність сміттєпереробного заводу – 82  тисячі  тонн відходів у рік. Це  - закрита напівавтоматизована  система управління відходами з  установкою для перероблення змішаних  і попередньо відсортованих  побутових відходів, виробництва, подрібнення та пакетування RDF-палива, з установкою для  перероблення біорозкладних відходів та виробництвом екокомпосту, з майданчиками для повторної перероблення домашніх та будівельних відходів.