Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі з візитом Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгії в Україні Петер Ван де Велде

24.05.2023
У Житомирі з візитом Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгії в Україні Петер Ван де Велде

«Ми, бельгійці, дуже близькі до вас своїм серцем. Щасливий бути в Житомирі, бо вважаю, це місто має давню й багату історію. Особливо з такими культурними постатями, як Святослав Ріхтер. Також, це Батьківщина великого конструктора Корольова…»

Пан Посол проговорив підтримку України із керівництвом міста та області. Зокрема йшлося про підтримку ВПО та допомогу громадам у відбудові.

«Україні ще треба багато зробити для відновлення країни. І це точно буде не просто відбудова, а трансформація. Наші громади мають стати ще кращими та зручнішими, аніж були. Повномасштабна війна внесла корективи в наші плани. Вже у 2022 ми мали розпочати низку проєктів, але тепер стратегії потрібно змінювати. І звісно, одна з важливих задач: повернути наших людей після Перемоги. Для цього потрібно зробити чимало, аби житомиряни захотіли повернутись з-за корону. Щиро вдячний Бельгії та ЄС за підтримку на нашому важкому шляху», — Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова

«Ми намагаємось робити все, що можемо у військовій допомозі.  Ми точно будемо залучені до підготовки українських пілотів. Важлива частка нашої праці — юридичний фронт. Я в групі, яка буде займатись судом путіна як злодія війни. путін прорахувався, коли вирішив напасти на Україну. Він недооцінив міць українського народу, а ще — недооцінив друзів України», — сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні.

Також Петер Ван де Велде зустрівся з учнями ліцею №25:

«Мої батьки та прабатьки жили у війні. Я перше покоління, яке живе в мирі. Мої діти вже також зростають в мирі. Мені дуже боляче та шкода, що ви зазнали війни»

Посол говорив зі школярами про Європейський Союз, історію його створення та діяльності:

«Це проєкт миру. Його створили, аби відбудувати країни після другої світової. Далі — приєднувались інші країни. У мене в руках олівці. Їх разом зламати не можна. Це як ЄС, в якому 27 країн. Якщо дістати один олівець, його дегко зламати. Але коли вони разом — це неможливо. Я хочу донести вам, що ЄС — це проєкт миру. Сподіваюсь, одного дня Україна приєднається до ЄС. Ми точно й надалі будемо підтримувати Україну як надійний друг та партнер»