Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомир готується до осінньо-зимового періоду

07.06.2023
Житомир готується до осінньо-зимового періоду

Відразу по завершенню опалювального сезону комунальники розпочали підготовку до наступного: оцінили ситуацію, проаналізували стан обладнання та технічні можливості здійснення певних заходів.

Попередній опалювальний сезон був надскладний через обстріли та бомбардування нашого міста. Міський голова Сергій Сухомлин каже, проблеми з подачею електричної енергії  були, але мешканці практично їх не відчули завдяки співпраці енергетиків та комунальників. Всі аварійні ситуації ліквідовувалися упродовж робочого дня за 5-8 годин. Завдяки цьому вдалося зберегти тепловий режим у житлових будинках та в закладах соціальної  сфери.

«Дякую нашим комунальникам та енергетикам. У порівнянні з іншими містами у нас майже не було тривалих відключень електроенергії. Це синхронна робота. На перший погляд може виглядати, що відключити котельню просто.  Але треба так відключити, щоб увійти в ліміт, і людям не відключали електроенергію в приватних будинках та багатоповерхівках. Це цілодобова робота: скачки напруги до ранку,  по 6 разів включали кожну котельню, запускали тепло, подавали від інших котелень. Дякую. І дякую депутатам за розуміння. Ще того року влітку ми закупили деревину наперед і використовували її майже до березня, всього вистачало.  Тому  пройшли цей сезон в надскладних умовах досить спокійно», - говорить Сергій Сухомлин.

Наразі створено оперативний міський штаб, який  розглядає проблемні питання, координує діяльність різних галузей міського господарства з питань підготовки до осінньо-зимового періоду. Рішенням виконкому затверджено комплекс заходів майже в усіх галузях Житомирської громади. Практично з квітня місяця такі заходи вже виконуються. Серед них - заміна 2,2 км аварійних зовнішніх  теплових мереж по вул. Князів Острозьких, на просп. Миру1; реконструкція теплових мереж по вул. Пушкінській, технічне переоснащення котельні по вул. Сабурова, 2-А; реконструкція котельні за адресою: пров. 1-й Вільський, реконструкція теплової мережі на   вул. Чехова, реконструкція теплової мережі по вул. Перемоги,1.

Водоканал працює за планом, реконструюючи насосне та енергетичне обладнання, замінює аварійні ділянки мереж водопостачання і водовідведення, зокрема, заміні підлягають: 3,8 км зовнішніх мереж водопроводу, які вичерпали термін експлуатації, 87 пожежних гідрантів, ремонту - 50 водорозбірних колонок, 150 каналізаційних колодязів, 26 каналізаційних насосних станцій та ін.

Здійснюватимуться роботи з підготовки об’єктів благоустрою та озеленення, а також житлового фонду, що перебуває в управлінні управителів багатоквартирних будинків та ОСББ.

З-поміж заходів з підготовки об’єктів КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» та КП «Управління автомобільних шляхів» - ремонт 29-ти тролейбусів і 6-ти трамваїв; ремонт контактної мережі та заміна трамвайних колій, ремонт покрівель тягових підстанцій №1,2,4,7,8,9,11, поточний ремонт асфальто-бетонного покриття 108,4 тис. м2  та ін.

КП «УАШ» заготовить 10 тис. тонн пісчано-соляної протиожеледної суміші.