Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Уряд затвердив порядок встановлення факту безпосередньої участі цивільних осіб у захисті України

17.07.2023
Уряд затвердив порядок встановлення факту безпосередньої участі цивільних осіб у захисті України

Уряд затвердив порядок встановлення факту безпосередньої участі цивільних осіб у захисті України для надання відповідних статусів: осіб з інвалідністю внаслідок війни або для членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. І ось – наступний крок: Міністерство у справах ветеранів України інформує, що врегульовано надання статусу УБД цивільним особам, які брали участь у захисті України. Йдеться про зміни до Порядку № 413, внесені під час засідання Кабінету Міністрів України 11 липня.

Зміни визначають процедуру встановлення статусу учасника бойових  дій (УБД) цивільним особам, які з 24 лютого по 25 березня 2022 року самостійно або у складі добровольчих формувань у взаємодії із ЗСУ, МВС, Держприкордонслужбою, Нацполіцією, Нацгвардією, СБУ брали участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф проти України, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здіснення зазначених заходів.

Рішення про надання статусу УБД таким буде прийматися утвореною Мінветеранів міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомога у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Для надання статусу УБД таким особам необхідно подати на розгляд вищезазначеної комісії документи, які підтверджують їх участь у бойових діях, а саме:

  • Довідку, видану командиром (начальником) військової частини у взаємодії з якою особа сама або у складі добровольчого формування брала безпосередню участь у здійсненні заходів із захисту України (згідно додатку 6 до Постанови № 413);
  • у разі відсутності вищезазначеної довідки – нотаріально завірені свідчення не менше ніж трьох свідків (з числа військових, яким вже встановлений статус УБД, одним із яких є командир підрозділу, в зоні відповідальності якого перебувала особа або добровольче формування) про період безпосередньої участі в здійсненні заходів із захисту України.

В той час особи, які отримали поранення, контузію, каліцтво, що унеможливило подальше виконання ними відповідних завдань (крім випадків необережного поводження зі зброю, самокалічення) та не мають відповідної довідки, попадають на розгляд комісії:

  • нотаріально завірені свідчення не менше ніж двох свідків (з числа військових, яким вже встановлений статус УБД) про період безпосередньої участі таких осіб в здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України;
  • медичні документи, що підтверджують отримання особою поранення, контузії, каліцтва під час безпосередньої участі у здійсненні таких заходів.

Заява та необхідні документи подаються/надсилаються поштою до Мінветеранів за адресою: індекс 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12.