Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Новий простір для розвитку дітей: у ліцеї №23 відкрили лабораторію Stem

14.09.2023
  Новий простір для розвитку дітей:  у ліцеї №23 відкрили лабораторію Stem

Набори робототехніки, 3D-принтери, окуляри віртуальної реальності, програмований фрезерувальний верстат, лазерний цифровий станок з числовим програмним управлінням, проєктори, ноутбуки. Ми – у сучасній Stem-лабораторії. Тут вчитимуться діти.

Новаторські рішення в освітньому процесі втілюватимуться в життя у Ліцеї №23 міста Житомира ім. М. Очерета. Саме тут відкрили сучасний цифровий простір, де учні зможуть доторкнутися до світу VR,  за  допомогою 3D-принтера створювати 3D-моделювання та видруковувати різноманітні деталі.

Директор ліцею Ігор Баранов переконаний: Stem-лабораторія покращить освітній процес, позаяк тут діти зможуть готуватися і до олімпіад, конкурсу-захисту МАН, до стартап-проєктів та ін.

«Stem використовується й у фізиці, біології, хімії, математиці  та інших предметах. Різниця – у специфіці викладання. Тому Stem-лабораторія – це перший крок до інтеграції та переосмислення дисциплін», - зазначає Ігор Баранов.

Адміністрування, меблеве та технічне наповнення, а також оплата праці адміністратора – все  це передбачено проєктом, який реалізує  ГО "НУО "Ін Тач Юкрейн Фундейшн" за підтримки ЮНІСЕФ. У Житомирі такі лабораторії функціонують ще у трьох закладах –  на базі Житомирського професійного ліцею Житомирської обласної ради, Житомирського обласного спортивного ліцею, а також інституту післядипломної освіти. Таким чином і вчителі зможуть підвищити свої цифрові компетентності.

Зі слів Маргарити Сіранчук, керівниці крос-секторального проєкту ЮНІСЕФ у Житомирській області, в Україні йде поступовий процес інтеграції  Stem в освітні програми на базі шкіл.

«Завдяки новітнім технологіям ми можемо показати дитині, як працює закон Ома на прикладі, коли робот кидає м’яч. Можемо показати геометрію в розрізі підготовки моделей 3D-принтера... А при вивченні географії за допомогою VR-окулярів діти, наприклад, можуть зануритися у світ Європи, Америки та Азії, дослідити космос та планети», - каже Маргарита Сіранчук.

Доступ до можливостей Stem-лабораторії матимуть учні від 2-го до 11–го класів всіх освітніх закладів нашої громади. Заняття безоплатні.

«У лабораторії є адміністратор, який фіксує запити. Батьки  пишуть заяви, і діти можуть розвивати свої творчі та наукові здібності», - каже директор закладу.

З 9 серпня лабораторія працювала у тестовому режимі, тепер - чекає на  допитливих експериментаторів.

Школярі цікавляться робототехнікою та програмуванням. Так збірні команд учнів початкової та середньої ланок ліцею №23 вибороли перші місця на міжнародному конкурсі з робототехніки. Цьому передували всеукраїнські змагання, на яких діти середньої ланки стали лауреатами конкурсу, молодшої  - отримала призові місця. Пів року сміливі дослідники готувалися до конкурсів. Сьогодні їх нагородили кубками, грамотами та медалями.