Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Переваги укладання колективного договору на підприємствах, в установах та організаціях різних форм власності

05.03.2024
Переваги укладання колективного договору на підприємствах, в установах та організаціях різних форм власності

Колективний договір - нормативно-правовий акт, що укладається на певний строк на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов'язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників та роботодавців.

Колективний договір укладається між роботодавцем з однієї сторони і одним або кількома профспілковими органами, а у разі відсутності таких органів - представниками працівників, обраними і уповноваженими трудовим колективом з іншої сторони.

Департамент соціальної політики Житомирської міської ради наголошує, що Положення колективного договору поширюються на всіх працівників підприємств незалежно від того, чи є вони членами профспілки, і є обов'язковими як для роботодавця, так і для працівників підприємства.

Відповідно до статті 15 Кодексу законів про працю України, статті 9 Закону України «Про колективні договори і угоди», колективні договори підлягають повідомній реєстрації місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування. Таке формулювання розцінюється як «повинні бути зареєстровані», а не «можуть бути зареєстровані».

Мета повідомної реєстрації – оприлюднення інформації про укладення договорів, внесення до них змін і доповнень.

Слід пам’ятати, що у разі невиконання окремих положень колективного договору між працівником (працівниками) та роботодавцем можуть виникнути індивідуальні або колективні трудові спори.

У випадку недосягнення згоди вирішення індивідуальних спорів здійснюється в судовому порядку. При цьому судом, як і Національною службою посередництва і примирення при реєстрації колективного трудового спору, беруться до уваги положення тільки зареєстрованого колективного договору, враховуються тільки зареєстровані зміни та доповнення до нього.

Протягом 2023 року Департаментом соціальної політики Житомирської міської ради проведено повідомну реєстрацію 98 колективних договорів, змін та доповнень до них.

Шановні керівники підприємст, установ, організацій різних форм власності!

Департамент соціальної політики Житомирської міської ради рекомендує взяти інформацію до уваги, адже колективний договір – запорука взаєморозуміння роботодавця та трутового колективу підприємства.

Пропонуємо переглянути діючі колективні договори з урахуванням змін в діючому законодавстві, а у разі закінчення терміну дії колективного договору – укласти новий.

Додаткову інформацію ви можете отримати за телефоном 067 4117989.

Департамент соціальної політики

Житомирської міської ради