Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Як правильно себе вести в спеку

26.06.2018
Як правильно себе вести в спеку

Як поводитись на вулиці в спеку

1. Тримайтеся подалі від сонця з 13.00 до 16.00. У цей час промені падають на вас під прямим кутом, що практично гарантує сонячний удар, якщо ви будете на вулиці.

2. Зробіть собі список громадських місць, в яких хороші кондиціонери (кінотеатри, музеї), — ось вам і привід сходити туди.

3. Скоротіть фізичну активність на вулиці. Якщо ви любите бігати, краще на час перенести ці заняття з вулиці в фітнес-клуб обладнаний кондиціонерами.

Як поводитись в спеку вдома

4. Якщо в квартирі немає кондиціонера, але є балкон, намочіть простирадло холодною водою і повісьте її перед балконними дверима. Повітря, що потрапляє в кімнату, стане охолодженим і вологим — дихати буде легше. Також, якщо не шкода, можна намочити віконні штори або протимоскітні сітки.

5. Покладіть простирадло в пакет і засуньте його в морозилку на п’ять хвилин. Дістаньте, заправте ліжко і лягайте. Усунути встигнете.

6. Пам’ятайте, що ваші домашні тварини страждають не менше вас: регулярно додавайте в їх миски з водою кубики льоду.

7. Старовинний спосіб, яким користувалися страждаючі від спеки в Індії англійці. Купуйте кілька пакетів льоду або зробіть самі: просто налийте води в каструлю і поставте в морозильник. Коли буде готове, витягніть і поставте шматок льоду перед працюючим вентилятором. Надовго, звичайно, не вистачить, але як мінімум зможете встигнути заснути в прохолодній кімнаті.

8. Візьміть з собою в ліжко грілку, наповнену крижаною водою. Покладіть її під коліна.

9. Перевірте, при якій температурі потрібно зберігати наявні в будинку ліки. Багато хто з них псуються від високих температурах, і їх краще перенести з аптечки в холодильник.

Їжа та напої в спеку

10. Не пийте алкогольних напоїв. Хоча якщо ви в таку спеку ще в змозі пити алкоголь, вам, мабуть, не так вже і жарко.

11. Не обмежуйте споживання води і соків. Скільки б ви не випили, все вийде через піт.

12. Якщо хочете скоротити споживання морозива, приготуйте собі інші заморожені закуски. Наприклад, можна насадити на палички половинки бананів і покласти їх в морозильник. Вийде корисне та смачне морозиво.

13. Якщо не боїтеся за зуби, покладіть в стакан льоду і залийте його свіжим апельсиновим соком. Їжте ложкою.

14. Скоротіть споживання білкової їжі і цукру. Процес засвоєння такої їжі пов’язаний з виділенням тепла.

15. Малайці вірять, що зі спекою їм допомагає справлятися гостра їжа. Чим гостріше блюдо, тим сильніше потієш, тим швидше охолоджуєшся.

Одяг у спеку

16. Не носіть тісний одяг та одяг з ненатуральних тканин — не ускладнювати роботу власного тіла.

17. Сонячні окуляри від спеки вас не врятують, зате захистять чутливі зіниці очей.

Тіло у спеку

18. Припиніть користуватися косметикою або, якщо не можете, хоча б скоротіть кількість. Не забивайте пори — у них багато справ по терморегуляції. До того ж у таку спеку бактерії розмножуються швидше — тримайте обличчя в чистоті.

19. Приймайте душ кілька разів на день. Якщо від спеки немає сил рухатися, прийміть прохолодну ванну.

20. Чоловікам, які цього зазвичай не роблять, рекомендується поголити груди і спину.

21. Щоб швидко охолодитися, прикладіть кубик льоду або холодну пляшку з водою до внутрішньої сторони ліктьових згинів або до шиї. У цих місцях вени найближче підходять до шкіри, кров почне охолоджуватися і розповсюджувати цей холод по всьому організму.

22. За 10-15 днів організм адаптується, і спека переноситься легше. Якщо ви хочете спробувати встигнути акліматизуватися, потрібно робити наступне:

— Проводьте на вулиці під сонцем не менше двох годин на день;

— Коли перебуваєте під сонцем, пийте воду кожні 15 хвилин, причому з кожним разом збільшуйте кількість (один ковток, через 15 хвилин два ковтки, ще через 15 хвилин три ковтки і т.д.).