Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Місцевий бюджет: важливі здобутки 2020 року

05.01.2021
Місцевий бюджет: важливі здобутки 2020 року

Завдяки спільним зусиллям Асоціації міст України, зокрема: її Житомирського регіонального відділення, народних депутатів України від Житомирщини, виконавчих органів Житомирської міської ради в Бюджеті Житомирської міської ОТГ відбулися важливі зміни, які й надалі впливатимуть на вирішення актуальних питань розвитку житомирської громади.

У лютому 2020 року Кабінет Міністрів України змінив формулу розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами. Завдяки прийнятому рішенню житомирська громада отримала більше 18 млн грн освітньої субвенції з Державного бюджету для покриття витрат на заробітну плату педагогічних працівників.

«Органи місцевого самоврядування довго чекали на прийняття цього рішення. Постанову «Про внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» по праву можна вважати революційною. Адже під час формування бюджету 2020 року розрахунки здійснювалися за старою формулою, де враховувалася чисельність учнів загальноосвітніх навчальних закладів 1,5 річної звітності. У Міністерстві освіти і науки України, Міністерстві фінансів України ми разом з представниками органів місцевого самоврядування інших міст послідовно доводили необхідність коригування формули. Дуже важливо, що нас підтримували виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, народний депутат України Ігор Герасименко. Саме завдяки їх підтримці було змінено формулу розподілу освітньої субвенції і місцевий бюджет житомирської громади отримав кошти, які вирішили питання своєчасного отримання заробітних плат педагогічними працівниками Житомирської ОТГ», - розповідає директор департаменту фінансів Житомирської міської ради Діна Прохорчук.

За сприяння народного депутата України від Житомирського округу №62 Ігоря Герасименка, місцевий бюджет Житомирської міської ОТГ отримав 1 400 000,00 грн державної субвенції, які буде спрямовано на облаштування сенсорних кімнат для інклюзивних дітей у п’яти дошкільних навчальних закладах Житомира (ДНЗ №10, №44, №69, №70, №71).

Цього року, завдяки ініціативам народного депутата України Ігоря Герасименка стосовно надання субвенцій з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, житомирська громада отримала сучасний апарат штучної вентиляції легенів у КП «Лікарня №1» Житомирської міської ради (2 200 000, 00 грн субвенції державного бюджету). Апарат використовують у відділенні неонатології для виходжування немовлят, які народились з критично малою вагою або з іншими патологічними станами, що потребують застосування штучної вентиляції легень. 

Важливим для житомирської громади є й інші субвенції з державного бюджету:

  • з метою придбання спеціальних автомобілів для перевезення громадян з обмеженими можливостями (2 800 000, 00 грн субвенції), 29 грудня  2020 року житомирська громада отримала 2 спецавтомобілі – один спецавтомобіль для перевезення дітей з обмеженими можливостями та   один спецавтомобіль для перевезення дорослих з обмеженими можливостями;
  • для облаштування меблями Центру надання адміністративних, у тому числі, соціальних послуг «Прозорий офіс» за адресою: площа Польова, 8 на суму більше 3 000 000,00 грн; наразі очікується надходження більше 200 одиниць комп’ютерної техніки за кошти державного бюджету;
  • для реконструкції існуючих відкритих майданчиків на території ліцею №25 за адресою: вул. Мала Бердичівська, 18; станом на 17 грудня 2020 року профінансовано 2 549 192, 82 грн державної субвенції; роботи тривають.

Як повідомив народний депутат України Ігор Герасименко, у Державному бюджеті України «на 2021 рік закладені видатки у розмірі 528 млн грн на модернізацію та електрифікацію залізничної ділянки Житомир – Новоград-Волинський. Це дозволить зняти «транспортну блокаду» з Житомира, місто отримає регулярне залізничне сполучення з 19 обласними центрами та дозволить при певних умовах здійснити у місті реконструкцію Київського мосту».

 «Велике значення для місцевих бюджетів мають зміни до Бюджетного кодексу України, прийняті Верховною Радою України 15 грудня. Одним з найголовніших бюджетних питань, які відстояла Асоціація міст України разом із народними депутатами України, стало збереження зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини (13,44%) акцизного податку на пальне. Таким чином, акциз із продажу пального залишається на місцях, а житомирська громада отримала додатково 52 млн грн. Ці гроші підуть до загального фонду місцевого бюджету і будуть спрямовані, насамперед, на ремонт доріг комунальної власності, освітлення вулиць тощо. Дякую за підтримку житомирської громади депутатам Верховної Ради України від Житомирщини: Ігорю Герасименку, Сергію Кузьміних, Юрію Павленку, Богдану Куцаку, Дмитру Костюку», - зазначає Житомирський міський голова, голова Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України Сергій Сухомлин.