Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Карантин VS бюджет: Світлана Ольшанська про непросту ситуацію з бюджетом громади

27.04.2021
 Карантин VS бюджет: Світлана Ольшанська про непросту ситуацію з бюджетом громади

Наскільки боляче б’є карантин по бюджету громади? Про це в ефірі «Відкритої Студії» на СК1 говорили з першою заступницею Житомирського міського голови Світланою Ольшанською.   

«Що стосується бюджету, то ситуація є непростою. У першому кварталі ми закладали ріст на рівні 8%, зараз ми вже бачимо, що він коливається у межах 4. У грошовому еквіваленті це означає, що місцевий бюджет недоотримає біля 20 мільйонів гривень. За минулий рік бюджет громади   втратив 200 мільйонів. Така цифра пов’язана ще й з тим, що на початку пандемії довелося дотувати  лікарні, посилювати їх ліками»,  - каже  Світлана Ольшанська. - На сьогодні це питання вже врегульовано: лікарні мають чітке фінансування з  НСЗУ. Ми у першому кварталі витратили тільки 2 мільйони на придбання того сегменту ліків, котрі не входять до протоколу лікування COVID –19».

З найбільш постраждалого сегменту  - сектор громадського харчування. «Ми поки не бачимо динаміку та тенденцію по закриттю, однак зрозуміло, що бізнес дуже важко переживає «червону» зону», - каже Світлана Ольшанська  та додає: на сьогодні у бюджеті оптимізовані всі видатки, у тому числі й освітні.

«Максимально намагаємося збалансувати дохідну і видаткові частини бюджету.  На часі фактично доопрацьований порядок муніципальних виплат підприємцям, він розпочнеться, як тільки отримаємо відповідний перелік від ОДА», - резюмувала заступниця міського голови.