Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Досягненнями Житомира зацікавилося місто Чорноморськ

15.06.2021
Досягненнями Житомира зацікавилося місто Чорноморськ

Делегація з Чорноморська  у ході дводенного робочого візиту знайомиться  з впровадженням плану дій зі сталого енергетичного розвитку, співпраці з міжнародними організаціями та залученні інвестицій на впровадження енергоефективних заходів. Цікавляться також розвитком транспортної інфраструктури  Житомира. Під час зустрічі з першою заступницею міського голови Світланою Ольшанською  йшлося про реалізацію  проєктів енергоефективності та побудови системи енергетичного менеджменту на рівні муніципалітету.

Про успішний досвід створення та функціонування ОСББ у Житомирі розповів начальник управління муніципального розвитку  міської ради Артем Ражев. Він презентував практику реалізації енергоефективного проєкту ОСББ «Автоном-69», першого у Житомирі, яке подало заявку до Фонду Енергоефективності за  програмою «Енергодім».  На  сьогодні повністю завершено будівельні роботи та енергомодернізовано багатоквартирний будинок.

«Завдяки обраному пакету заходів “А” (Легкий) Програми «Енергодім» в ОСББ «Автоном-69» було встановлено індивідуальний тепловий пункт, замінено та утеплено трубопроводи теплопостачання, а також замінені зовнішні двері, вікна та балконні дверні блоки у місцях загального користування»,- зазначає  Артем Ражев.

У результаті реалізації проєкту з енергомодернізації будинку ОСББ «Автоном-69» щороку мешканці заощаджуватимуть 330,86 тис. кВт∙год/рік або понад 478,63 тис. грн/рік. Споживання енергії скоротиться на 20,2% вже після реалізації пакету “А”Програми «Енергодім».

Загальна вартість проєкту - 1,618 млн грн, з яких 983,7 тис. грн або 60% компенсує Фонд енергоефективності. Власний внесок співвласників загалом - 633,8 тис грн.

Упродовж 18 місяців міська рада відшкодовує відсотки по кредиту, наданому ОСББ на впровадження заходів з енергоефективності.

Вартість робіт на кожну квартиру склала 88 грн/м2 або 5280 грн для квартири площею 60 кв/м2.

Заявлене річне скорочення викидів СО2 - 76,62 тонн/рік.

Зазначимо також, що управління муніципального розвитку взаємодіє з Проєктом ЄС (European Union in Ukraine)/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES). Завдяки співпраці для голів правлінь ОСББ та представників ініціативних груп організовано проведення навчальних вебінарів щодо ефективного функціонування ОСББ, проведення енергомодернізації багатоквартирних будинків.

Станом на червень 2021р. у місті Житомирі ОСББ функціонують у 445 житлових будинках.  У  процесі підготовки до створення ОСББ – більше 20 багатоквартирних житлових будинків.