Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

До уваги платників податків, які реалізують підакцизні товари!

30.07.2021
До уваги платників податків, які реалізують підакцизні товари!

За інформацією Головного управління ДПС у Житомирській області, нормативним документом, який регулює діяльність в сфері обігу підакцизної продукції, є Закон України від 19.12.1995 №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (зі змінами і доповненнями).

Підстава проведення фактичних перевірок - проведений моніторинг діяльності платників податків у сфері обігу підакцизними товарами на предмет виявлення ризиків заниження обсягу задекларованого та сплаченого акцизного податку з роздрібного продажу.

Основними критеріями відбору платників податків для проведення контрольно-перевірочних заходів є:

-  здійснення торгівлі підакцизними товарами без наявності відповідних ліцензій;

- недотримання мінімальних оптово-роздрібних цін на алкогольні напої, які встановлені Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» (зі змінами та доповненнями);

-  відсутнє кодування підакцизних товарів згідно кодів УКТ ЗЕД;

- накопичення підакцизних товарів, а саме - значне перевищення придбання алкогольних напоїв та тютюнових виробів над реалізацією.

Також, в ході проведення фактичних перевірок підлягають контролю наступні питання:

  • здійснення торгівлі необліковуваним підакцизним товаром, який не фіскалізований, а отже, з продажу якого не сплачується акцизний податок до бюджетів громад;
  • незаконне зберігання підакцизних товарів в місцях, не внесених до Єдиного реєстру місць зберігання.

Контролюється дотримання максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби.