Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Вільні творити майбутнє: Житомир відзначає День Гідності та Свободи

21.11.2021
Вільні творити майбутнє: Житомир відзначає День Гідності та Свободи

21 листопада. Цього дня у 2013 році в Україні розпочалася Революція Гідності, а дев’ятьма роками  раніше – Помаранчева революція.

Якою буде завтра Україна? Доленосні події початку XXI століття показали: українці  прагнуть самі вирішувати, куди йти далі. І їхнє прагнення – європейська держава.

«Свобода варта того, щоб за неї боротися, - впевнено  говорить житомирянка пані Людмила. - Українці гідні бути вільними». Жінка каже, це особливо гостро відчуваєш, коли є небезпека втратити свободу.  «Ви знаєте, щойно над нами пролітали  літаки, ми всі здригнулися від  цього гулу…   Всі думки  - про майбутнє  дітей та онуків.  Я їм  розповідаю  про цей день нашої  історії – про значний день в історії України…» Щороку 21 листопада вона тут, на майдані ім. С П. Корольова, віддає шану  всім, хто  у буремні дні для України  першими став на захист свободи й демократичних цінностей.

Листопадові дні 2013 року добре пам’ятає  і  пані Світлана.  «Можливо, я не така сильна, щоб віддати своє життя, та моральна і духовна моя підтримка  велика. Тому я і мій чоловік  тут.  Дуже важливо,  щоб життя цих людей  були віддані не марно»,  - говорить жінка, втираючи сльози біля стенда  зі світлинами Героїв  Небесної Сотні. 

21 листопада – це  день, який має нагадувати кожному про ціну  свободи та  незалежності, переконана Світлана. "Ми всі маємо єднатися над такими цінностями, як  свобода, гідність, майбутнє України, і йти далі..».  

На майдані імені С. П. Корольова звучить Гімн України. Молебень… Хвилина мовчання  та  шана всім, хто віддав життя за Гідність та Свободу… Квіти  - до пам’ятного знаку «Героям Небесної Сотні»… Запалені лампадки як світло пам’яті подій Майдану…