Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

« Мова для всіх»: у Житомирі реалізували проєкт з вивчення жестової мови

10.12.2021
« Мова для всіх»: у Житомирі реалізували проєкт з вивчення жестової мови
У рамках Гранту для обдарованої молоді  у Житомирі провели безоплатні курси з вивчення жестової мови. Сьогодні, 10 грудня, в пресцентрі міської ради учасникам проєкту «Мова для всіх» вручили сертифікати.
 
« 9 проєктів Гранту для обдарованої молоді було обрано для впровадження у 2021 році. Вони стосуються освіти та туризму, а також молодіжних заходів  культурного та соціального спрямування.  Серед них і проєкт «Мова для всіх», -   розповідає начальниця управління у справах сім'ї, молоді та спорту міської ради Ірина Ковальчук.
 
У зв’язку з карантинними обмеженнями курс з вивчення жестової мови було реалізовано в онлайн-режимі. Загалом відбулося 10 онлайн-зустрічей.
 « «Мова для всіх» -  це не лише про навчання основам жестової мови, а й можливість привернути увагу громадськості до потреб осіб з порушеннями слуху. Також проєкт передбачав розробку листівок із дактильною абеткою та посібника з жестової мови», - зазначає ініціатор проєкту  Артур Волинець.
 
Партнерами проєкту стали національний, соціальний портал «ВІЛЬНО» (vilno.org), висококваліфіковані перекладачі жестової мови Олександр Рудик та Ольга Рибак.