Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У міській раді підвели підсумки акції «16 днів проти насильства» та обговорили виконання державних документів з гендерної рівності

14.12.2021
У міській раді підвели підсумки акції «16 днів проти насильства» та обговорили виконання державних документів з гендерної рівності

Засідання міжвідомчої комісії з  координації дій щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії домашньому насильству, дискримінації за ознакою статі, торгівлі людьми відбулося у міській раді.

 «Робота із питань протидії домашньому насильству не обмежується 16 днями, це лише дні особливого активізму щодо інформаційної роботи в означеному напрямі. На жаль, це ганебне явище все ще присутнє у нашому житті, хоч  і живемо у  21 столітті», - зазначила Ірина Ковальчук, начальниця управління у справах сімї, молоді та спорту міської ради.

Заходи у рамках акція «16 днів проти насильства» у Житомирі проходили з 25 листопада до 10 грудня. Для привернення уваги до актуальних проблем подолання домашнього насильства, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми організували тематичні локації та конкурс онлайн-повідомлень.

Ірина Ковальчук подякувала психологам ГО «Воскресіння», які на волонтерських засадах проводять роботу з особами, які вчиняють домашнє насильство.

Під час зустрічі також презентували  громадську оцінку  стану виконання державних документів з гендерної рівності в Україні.

«Обласні програми затверджено не у всіх областях, навіть при затвердженні обласного плану дій, спостерігається недостатнє виконання їх заходів та брак фінансування і кадрових ресурсів, зокрема внаслідок реорганізації відповідальних органів, а також недостатній рівень реагування на запити громадськості та формально-звітний підхід», - розповіла експертка Наталія Тарасенко.