Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У дитячих садочках вихованців вчать, як правильно діяти на випадок надзвичайної ситуації

27.01.2022
У дитячих садочках вихованців вчать,  як  правильно діяти на випадок надзвичайної ситуації

У ЖЗДО №65 дошкільнят вчили евакуйовуватися із садочка. Тут показали планові навчання на випадок надзвичайної ситуації.

Система звукового оповіщення у закладі побудована таким чином: два працівники, рухаючись першим та другим поверхами, перебігають із групи в групу та тихо (аби не налякати дітей) сповіщають про необхідність швидкого виведення вихованців. До евакуації дітей залучається весь персонал закладу.

Після отримання сигналу вихователі, помічники вихователів та інші працівники у найкоротший час одягають дітей та виводять безпечними евакуаційними виходами. Всього їх у садочку сім: три - на першому поверсі та по одному - у чотирьох групах. Шляхи евакуації з приміщень не перехрещуються.

Вихованці організовано пересуваються до евакуаційних виходів у супроводі педагогів. Попереду – вихователь, позаду – помічник. Далі – до спеціально визначеного місця, на майданчик центрального входу. Тут шикуються  по групах.

За 7 хвилин впоралися чотири- та п’ятирічні вихованці логопедичної групи «Бджілки». Сьогодні у групі 11 дітей. Вихователька Наталія Іваницька каже: діти думають, що це гра.  «Обирається форма ігрової діяльності, аби дітки не панікували. Головне –злагодженість та без паніки».

Педагоги проводять перекличку за журналами й повідомляють керівниці закладу про кількість виведених  дітей. За 7-10 хвилин евакуювалися всі присутні в закладі - 87 вихованців та 48 працівників.

«Потім в залежності від ситуації діти йдуть гратися на майданчиках. Якщо ж не можна перебувати на території закладу, їх перевозять у визначене безпечне місце», - говорить завідувачка закладу Валентина Савчук. Каже, такі тренування проводять у садочку раз на квартал.

На випадок окремих надзвичайних ситуацій – належним чином облаштовано і приміщення для тимчасового укриття. Керівниця закладу показує підвальне приміщення, площею 2400 м кв. Тут - все необхідне: іграшки, столи, стільчики, лавки, медикаменти, вологі серветки, питна вода, стаканчики, харчі, ліхтарики, позначка для розміщення кожної групи, облаштовано і санвузли.

Додамо, що  у той час, коли дошкільнят  вчили евакуації, поліція отримала повідомлення про замінування житомирських  навчальних закладів.  Закріплений за садочком офіцер громади оглянув територію та  будівлю.

«Ми оглядаємо приміщення навколо будівлі,  пересуваємося на дитячий  майданчик, оглядаємо всередині та ззовні. Небезпечні предмети можуть бути розташовані на деревах, на дахах споруд для дітей. Коли завершили на вулиці – переміщаємося в приміщення… Коли надходить повідомлення, як сьогодні, що заміновані всі навчальні заклади, кожен працівник, який відповідає за садок чи навчальний заклад, попередньо здійснює огляд», -  говорить поліцейський офіцер громади Анатолій Андрієвський.

12 батьків вихованців садочку зголосилися стати добровольцями та оглядово чергувати на території закладу.  Всі вони – учасники бойових дій.  Наразі працівники, що входять до групи реагування на НС, а також батьки-добровольці проходять спеціальні навчання правильності дій у разі повідомлення про надзвичайну ситуацію.