Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Від військової кар’єри – у сферу ІТ. Перші випускники-учасники АТО/ООС отримали IT- сертифікати

23.02.2022
Від військової  кар’єри – у сферу ІТ.   Перші випускники-учасники АТО/ООС отримали IT- сертифікати

Отримання нової професії для вчорашніх бійців - це шлях повернення до мирного життя.  У Житомирі учасники АТО/ООС безоплатно опановували  ІТ-технології. Навчання проходило на базі центру з автоматизації  та роботизації ITM Automation School, що функціонує при Поліському національному університеті. Спеціалізований  освітній курс  занять  ITM Automation School пройшли  п’ять колишніх бійців.  Сьогодні вони – випускники.

Голішевський Євген тримає в руках сертифікат про проходження курсу. Раніше він був поліцейським. Після  навчання  програмуванню впевнився, що хоче стати IT-спеціалістом. Каже, отримані знання та навички ще буде розвивати.

А Володимир Ткаченко освітній курс закінчив із відзнакою і вже є  затребуваним фахівцем  -  інженером з автоматизації.  Навіть більше, випускник вже отримав пропозицію з працевлаштування від Житомирського картонного комбінату.  Увійти  в IT  Володимир вирішив  після 25 років служби в ЗСУ.«Базові знання мені дав військовий інститут, і на першому етапі навчань мені їх було достатньо. Та коли  я зрозумів  основні кроки програмування, процес автоматизації мене дуже захопив…  Тепер я  працюватиму інженером  у відділі автоматизації виробництва картонного комбінату», - ділиться колишній військовослужбовець та сьогоднішній новачок в ІТ.

Незабаром таким ІТ-новачком стане і Юрій Шелест. Він також є  вчорашнім військовослужбовцем та  учасником бойових дій. У березні вже розпочнеться навчання наступної групи студентів. Юрій каже, ІТ- сферу обрав, бо вона найперспективніша на сьогодні. «Хочу відкрити власний  бізнес, але побачу, чи вийде, бо  я ще далекий від ІТ-технологій».

Упродовж трьох місяців  студенти вчилися ІТ-технологіям та автоматизації виробничого процесу на сучасному обладнанні під керівництвом досвідченого інженера-програміста  Андрія Талька.

Профорієнтаційний курс  є спільним проєктом  Житомирської міської ради, польського товариства "ЕНКОН" Україна та ГО «Федерація робототехніки та штучного інтелекту України»: у жовтні сторони підписали меморандум про співпрацю  з професійної реадаптації внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО/ООС та членів сімей загиблих   нашої громади на безоплатнійоснові.

Ольга Юрченко, директорка центру соціальних служб Житомирської міської ради, каже: нова група студентів-учасників АТО/ООС вже сформована. Навчання розпочнеться у другій декаді  березня.  «Навесні розпочнуть навчання  п'ять   учасників бойових дій  та плюс один офіцер з  першої групи. Він не зміг довчитися, бо  у процесі навчання його  призвали на  східні рубежі України…».

Станом на сьогодні, на обліку Центру перебуває понад 4 000 учасників АТО/ООС, які є мешканцями Житомирської громади, а також 101 сім’я загиблих та померлих учасників АТО/ООС.