Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом

23.03.2023
24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Щороку 24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Ця дата обрана не випадково, адже в цей день у 1882 році Роберт Кох оголосив про виявлення бактерії, що спричиняє захворювання. Відтоді було відкрито шлях до діагностики та лікування від туберкульозу.

ПОПЕРЕДИТИ ТУБЕРКУЛЬОЗ ТА ЙОГО ЗГУБНІ НАСЛІДКи ДЛЯ ЗДОРОВ’Я МОЖНА. НЕ ІГНОРУЙТЕ РЕГУЛЯРНЕ ПРОХОДЖЕННЯ ФЛЮОРОГРАФІЧНОГО ОБСТЕЖЕННЯ

Захворювання на туберкульоз є провідною причиною смертності від інфекційних хвороб. За даними медстатистики щодня у світі помирає близько 4,5 тисяч осіб, а майже у 30 тисяч людей діагностують це поширене захворювання. Показник захворюваності на активний туберкульоз у Житомирській міській громаді упродовж 2022 року збільшився на 28% порівняно з попереднім роком. Найбільш поширений шлях передачі туберкульозної інфекції – повітряно-краплинний. Найчастіше після інфікування мікобактеріями захворювання протікає у безсимптомній, прихованій формі .

Дігностика туберкульозу заснована на певних видах обстежень: рентгенографія та комп’ютерна томографія уражених органів, мікробіологічне дослідження різного біологічного матеріалу, шкірна туберкулінова проба (реакція Манту) тощо. При цьому флюорографія була і залишається найбільш ефективним дослідженням, яке є надійним інструментом у профілактиці захворювання туберкульозом. На жаль, повністю захиститися від туберкульозної інфекції не можна, але можливо запобігти розвитку хвороби за умови її виявлення на ранній стадії. Легені людини не мають нервових закінчень, тому «відчути» туберкульоз неможливо.

Зверніться до свого сімейного лікаря для отримання направлення на флюорографічне обстеження. Адже планове щорічне проведення флюорографії здатне виявити хворобу до початку ускладнень.