Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Що таке правцеві клостридії та чому важливо мати вакцину від правця?

18.04.2023
Що таке правцеві клостридії та чому важливо мати вакцину від правця?

Про процес і важливість імунізації розповіла заступниця медичного директора КП «Житомирський центр первинної медико-санітарної допомоги» Галина Перчик.

«Вакцинація проти дифтерії і правця починається з віку новонародженості: у віці 2, 4, 6 та 18 місяців малюкам роблять щеплення комбінованою вакциною АКДП проти дифтерії, коклюшу і правця. Далі іде ревакцинація в 6 та 16 років згідно з календарем профілактичних щеплень. Після 16-річного віку дорослі люди мають ревакцинуватися вакциною проти дифтерії і правця АДП-М що десять років, тобто в 26, 36, 46 років і т. д.

Чому необхідна вакцинація? Вона запобігає розвитку такої серйозної хвороби як правець, від якої лікування немає. Це смертельне захворювання. Зараження правцевими клостридіями викликає спазм мускулатури, судоми призводять до паралічу дихальної мускулатури, серцевого м’язу, наступає смерть…

Цьому всьому можна запобігти шляхом вакцинації. Для дорослих важливість вакцинації полягає в тому, що люди, які працюють на землі: копають, розпушують землю – можуть заразитися цими клостридіями. Ці бактерії перебувають в землі у вегетативній формі, коли контактують з пошкодженою шкірою або слизовою, починають активно розмножуватись і дають клінічну симптоматику. У групі ризику також перебувають військовослужбовці – учасники бойових дій. Вогнепальні поранення, перебування в окопах, контакт із заіржавілими металевими предметами – це все несе небезпеку.

Дорослим рекомендується не забувати про профілактичні щеплення згідно календаря кожні 10 років для збереження свого життя і здоров’я», — наголосила Галина Перчик.

Вакцина є в наявності в достатній кількості. Варто лише звернутися до сімейного лікаря.