Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

«Музика серця» – учні та вчителі ліцею № 20 провели літературно-музичний вечір, присвячений видатному земляку Володимиру Шинкаруку

24.05.2023
«Музика серця» – учні та вчителі ліцею № 20 провели літературно-музичний вечір, присвячений видатному земляку Володимиру Шинкаруку

Володимир Шинкарук — український поет, прозаїк, композитор, бард-виконавець та конферансьє. Професор Житомирського державного університету імені Івана Франка. Він активно поєднував науково-педагогічну роботу з музичною та літературною творчістю. Почесний громадянин Житомира.

Натхненницею та організаторкою заходу стала вчителька української мови та літератури ліцею Ірина Лубківська. «Володимир Федорович був моїм викладачем в інституті. В той час я була співачкою, і ми дуже багато разом гастролювали. Я дуже поважаю цю людину, тому організувала цей вечір. Хотілося віддати частинку душі. Мені здається, нам це вдалося. Хотілося, щоб діти знали творчість Володимира Шинкарука», – пояснює пані Ірина.

«Концерт на честь Володимира Шинкарука. Ми розповідали його вірші та співали. Старанно працювали на репетиціях, щоб гарно виступити», – розповів 11-класник Вадим.

12-річна Софія вперше познайомилася з творчістю Володимира Шинкарука. «Було дуже цікаво. Під час підготовки бувало складно. Я боялася забути слова. Взагалі, це дуже гарний досвід. Ми повинні розвиватися, нічого не боятися, виступати та вивчати щось нове. У мене залишилося дуже багато гарних вражень від концерту», – розповіла 7-класниця.

На заході була присутня дружина маестро Людмила. Вона процитувала слова свого талановитого чоловіка: «Я замішую думки як тісто і випікаю з них хлібини віршів». «Скільки зараз він би випік тих хлібин, скільки віршів написав би. Але, на жаль, так сталося, що його немає. Тому пам’ятаємо його. Сподіваюся, що у учнів залишаться гарні враження від знайомства з його творчістю», – сказала пані Людмила.

Ліцей № 20 отримав естафету у проведенні культурно-мистецьких заходів від ліцею № 21.

«Від Житомирської міської ради та управління культури я хочу подякувати організаторам цього заходу. В січні цього року управління культури започаткувало культурну естафету серед навчальних закладів нашого міста для того, щоб підтримувати дух, щоб показати, що культурний фронт працює», – сказала начальниця управління культури Ілона Колодій.