Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі презентували книгу, народжену війною

17.11.2023
У Житомирі презентували книгу, народжену війною

"Життя vs війна". Книгу  поезій  з такою назвою презентували у Житомирі. 

Ольга Бортнікова — житомирська поетка і авторка 41- го поетичного твору, що увійшли до збірки.  "Про любов, про біль, про лють і гнів, надію та непохитну віру в Перемогу", — характеризує Ольга свої вірші. — кожен з них я пропустила через серце".
 На перших сторінках  — вірші,  написані в підвалі у перші дні повномасштабної.

"Пам'ятаю ніч, коли моя дитина спала у підвалі під час повітряних тривог  замість того, щоб бути  у м'якому ліжечку зі своїми іграшками".  Так з'явився вірш  "Колискова", який увійшов до літературного перформансу «Відсіч». Його читала Лілія Берелет на сцені драматичного театру. " Всі глядачі  тоді не могли стримати сліз. Це було трепетно та зворушливо", — каже авторка поезій.

Під час конгресу у Канаді голова ГО "Сучасний формат" Жанна Соловйова  замість того, щоб  розповісти про роботу фонду в Житомирі прочитала вірш Ольги Бортнікової "Тривожна ніч".

" Всі в залі плакали, — згадує Жанна Соловйова. — Дехто навіть виходив із залу. — Моя розповідь була про те, як ми живемо і в яких умовах працюємо". Потому пані Жанна вирішила: має бути книга, аби світ знав і через українську поезію, що відбувається в Україні.  Її вирішили доповнити візуальною складовою — проілюструвати світлинами житомирських фотографів: Андрія Дідківського, В’ячеслава Ратинського, Тараса Орєшнікова, Леоніда Шевчука і Марти Яроцької.

Так і з'явилася творча синергія поетичного слова та світлин, народжених війною...

Під час презентації  кожен охочий міг отримати книгу,  задонативши від 400 грн. Кошти спрямують на придбання автомобіля для захисників.