Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

«Я камінь з Божої пращі…»: 80 років з дня смерті Олега Ольжича

10.06.2024
«Я камінь з Божої пращі…»: 80 років з дня смерті Олега Ольжича

25 травня 1944 був заарештований гестапо, ув'язнений у концентраційному таборі Заксенгаузен і в ніч з 9 на 10 червня 1944 під час чергового допиту закатований на смерть.

Сьогодні — 80-ті роковини смерті Олега Ольжича. У Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці, що має його ім’я, провели лекцію. Слухачі — відвідувачі таборів ліцеїв №3, 12, 21, 25 та 34. 

Лідер Організації українських націоналістів, відомий український поет, політичний діяч та археолог народився у Житомирі.

«Хочу, щоб діти дізналися більше про нашого земляка. Це людина, яка популяризувала Україну за кордоном, викладала у провідних університетах світу. Він завершив навчальні студії у Празькому університеті, викладав у Мюнхені та Гарварді. Але це все обгортка та інтелектуальне прикриття. В англійській мові є таке поняття як «mindset» – не просто світогляд, а щось більше. Олег Ольжич чітко усвідомлював, що він робить. Для нього Україна понад усе. Це не пафос, це – спосіб життя», – говорить аспірантка Житомирської політехніки та наукова співробітниця Національного музею космонавтики імені С. П. Корольова Олена Галагуза.

У біографії Ольжича, як і в творчості, — дух незламності та вірність Українській Нації.