Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Визначено переможця конкурсу на кращий пам'ятний знак/композицію “Воїнам Житомирщини - захисникам Вітчизни у збройному конфлікті на Сході України”

17.12.2019
Визначено переможця конкурсу на кращий   пам'ятний  знак/композицію   “Воїнам Житомирщини - захисникам Вітчизни у збройному конфлікті на Сході України”

Про це сьогодні, 17 грудня, йшлося на засіданні виконавчого комітету. Рішення журі по проведенню конкурсу на кращий пам’ятний знак/композицію затвердили члени виконкому. Переможцем став конкурсний проєкт під девізом “Шлях до перемоги” (автор Євпак Дарина Петрівна).  Нагорода за перше місце – 40 тис гривень.

«11 грудня 2019 відбулося засідання журі з проведення конкурсу та визначено  переможця. «Друге місце - за конкурсним проєктом під девізом  “Меч-сила” авторів Рябова Віктора Михайловича та  Рябова Богдана Вікторовича. Третє місце  визначено за конкурсним проєктом під девізом  “Янгол-охоронець” авторів  Сеня Ігоря Леонідовича та Подіка Олександра Анатолійовича», - зауважив директор департаменту містобудування та земельних відносин Ігор Блажиєвський.

Переможців  визначено з врахуванням думки громадськості за результатами онлайн-опитування.

Конкурс проводився в два етапи у відповідності до рішення виконавчого комітету міської ради  від 08.05.2019 № 421 “Про організацію відкритого конкурсу на кращий пам'ятний знак/композицію “Воїнам Житомирщини — захисникам Вітчизни, загиблим у збройному конфлікті на Сході України”

Композиція “Шлях до перемоги”  (девіз 1821977) – це гранітний монумент. З лицьового боку монументу зображена бронзова фігура солдата, що символізує пам'ять про  всіх воїнів, які віддали своє життя за незалежність нашої держави. Вертикальна композиція вказує шлях до незалежності і свободи. На завершення - сонце, проміння якого пробивається на всю карту-територію України, що символізує світле майбутнє нашої держави.

Композиція “Меч-сила”( девіз 5121957) виконана у вигляді символічного “меча”- сили українського народу. Має огляд з усіх сторін. Увагу акцентовано на двох домінантах: з головної фасадної сторони відкривається огляд на воїнів - захисників вітчизни на Сході України,  з іншої - на воїнів попередніх поколінь, які виборювали незалежність нашої держави у всі часи.

Композиція “Янгол-охоронець” (девіз 7528357) – це фігура янгола-охоронця на гранітному п'єдесталі, в руках якого щит, як захист, та меч, готовий в будь-який момент нанести удар по ворогу.

П'єдестал має чотири грані. На кожній грані є ніша з зображенням воїна збройних сил України, лікаря, волонтера, добровольця. Пам'ятний знак вшановує всіх, хто став на захист  нашої держави і тих, хто поклав своє життя  за незалежність України.